Přeskočit na obsah

Sen o finále Extraligy se rozplynul

Jediné, co mohl A tým SK Liapor udělat, aby zvrátil, nebo alespoň oddálil vyřazení z bojů o extraligový titul, bylo porazit v sobotu v semifinálové odvetě v Doubí Avii Čakovice a vynutit si tak třetí, rozhodující utkání. Bohužel se to nepodařilo a sen o účasti v Superfinále Extraligy se rozplynul.

Vstup do utkání přitom našemu týmu vyšel excelentně. Vanke s Putíkem dokázali v prvním setu prvních dvojic odvrátit hrozící kolaps a otočit krajně nepříznivých 7:9 na vítězných 10:9 a ve druhém setu se rychle dostali do tříbodového vedení, které udrželi až do konečných 10:7. Naneštěstí pro nás se ale Kubovi Medků s Bíbrem podobný výsledek zopakovat nepodařilo a hosté z Čakovic srovnali na 1:1.

Podruhé šli naši do vedení po prvním zápase trojic, ve třech setech se o to postarali Vanke s Kokšteinem, Danem Putíkem a střídajícím Matějem Medkem, ale Jakub Medek s Tolarem, Hronem a střídajícím Bíbrem na své soupeře nestačili a Avia podruhé vyrovnala.

Rozhodující pro konečný výsledek byla zřejmě prohra Karla Hrona v singlu. Jestliže v Praze týden před tím prohrál se Zdeňkem Kalousek první set a další dva vyhrál, tentokrát naopak v prvním uspěl a další dva prohrál. Hosty to „nakoplo“ tak, že další dva zápasy trojic, jakkoli byly vyrovnané, v koncovkách vyhráli a bylo vymalováno…

SK Liapor – Avia Čakovice 2:5

Zápasy: Vanke, Putík – Kučera, Zdeněk Kalous 10:9, 10:7; Jakub Medek, Bíbr (Kokštein) – Jakub Chadim, Jiří Kalous 9:10, 4:10; Vanke, Putík, Kokštein (Matěj Medek) – Fík, Zdeněk Kalous, Souček (Pachman) 10:6, 6:10, 10:9;  Jakub Medek, Tolar, Hron (Bíbr) – Kučera, Jakub Chadim, Jiří Kalous 5:10, 7:10; Hron – Zdeněk Kalous 10:9, 7:10, 8:10; Vanke, Putík, Kokštein – Kučera, Jakub Chadim, Jiří Kalous 9:10, 8:10; Jakub Medek, Tolar, Bíbr (Hron) – Fík, Zdeněk Kalous, Souček 8:10, 8:10. Sety: 5:11. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.