Extraliga startuje už zítra, náš tým začíná v Žatci

Po půlroční pauze se zítra opět roztočí kola Witte Automotive Extraligy. Náš tým SK Liapor Witte Karlovy Vary vstoupí do extraligových bojů v sobotu 6. dubna ve 14:00 na dvorcích velmi dobře známého soupeře SK Nohejbal Žatec. S jakými cíli do města chmele naše áčko jede, naznačil v rozhovoru pro Karlovarský deník kapitán družstva Jan VANKE:

„Příprava nejen na samotné utkání, ale na celou sezonu byla standardní. Vše probíhalo stejně jako v minulých letech. Zaměřili jsme se na fyzický fond a taktiku. Nechybělo tradiční soustředění na horách. Měli jsme výběhy na běžkách, k dispozici jsme měli tři nohejbalové kurty ve veliké hale v německém Rabenbergu,“

ohlíží se za přípravou kapitán týmu.

Důležitou součástí přípravy byly turnaje:

„Nebylo jich tolik, jako v minulých letech, ale na druhou stranu musím říct, že například poslední klání ve Vsetíně nám už hodně napovědělo. Mám na mysli jak naše složení a herní pojetí, tak i taktiku soupeřů.“

Příprava, soustředění a turnaje jsou důležité, ale důležité je i to, jak se před sezonou cítí sami hráči:

„Jsme v pohodě. Během zimy došlo v našem týmu pouze k jediné změně, Jirka Dvořák přešel do B týmu, ale neustále bude fluktuovat do áčka. Ovšem naši formu prověří až první mistrovské utkání v Žatci a další zápasy, které budou následovat. Žatec je hodně nevyzpytatelný, v úvodu soutěže dokáže brát body i těm nejlepším týmům v extralize. Nesmíme soupeře podcenit a jak se říká, musíme jít do nich naplno. Jsme si vědomi síly, kterou mají v podobě bratří Tirpáků, kteří v úvodu soutěže hrají na maximum, ale naším cílem je jednoznačně vítězství.“

Jedinou starostí, kterou musí tým řešit, je sestava:

„Máme pár zraněných a teď nejsem schopen říct, jestli budou připraveni hrát nebo ne. Ani se mi vlastně moc nechce předem prozrazovat, v jakých sestavách budeme hrát,“

uzavírá svou předstartovní úvahu Jan Vanke.

Komentáře jsou zakázány.