Naši žáci v turnajové premiéře
triumfovali v obou kategoriích

Už dlouho neudělali naši naši žáci svým trenérům, vedení klubu a konec konců i sami sobě tolik radosti, jako první červnovou neděli, kdy se na dvorcích v Doubí odehrál první z pěti turnajů Krajského přeboru družstev žáků Plzeňského kraje. Chlapci v červených dresech SK Liapor Witte na něm triumfovali v obou věkových kategoriích!

Na turnaji, který byl vypsán pro dvojice, se sešlo víc tři desítky hráčů nastupující generace z nohejbalových klubů z Plzně, Zruče-Sence, Hradecka, Stříbra a Karlových Varů. Náš klub mezi nimi reprezentovaly dvě dvojky v kategorii starších a tři dvojky v kategorii mladších žáků, a v obou věkových skupinách jsme měli důvod k radosti.

Vítězové kategorie starších žáků Honza Schäfer a Tobiáš Gregor

Vítězové kategorie starších žáků Honza Schäfer a Tobiáš Gregor

Mezi staršími si pro triumf došli Tobiáš Gregor s Honzou Schäferem, když ze skupiny do finále postoupili bez ztráty setu a s vysoce aktivním skóre míčů 60:11. Ve finále se měli utkat s vítězi druhé skupiny Matyášem Smolou a Šimonem Kůsem z SDH Hradecko, k přímému souboji ale kvůli dešti, který zneregulérnil hřiště, nedošlo a o vítězi rozhodoval los. Ten se naštěstí zachoval velice „spravedlivě“, když triumf přiřkl naší sestavě, která do finále postoupila s lepší bilancí setů (Hradecko 6:1) i míčů (Hradecko 65:37). Zlato naší A dvojky podtrhli Jiří Malý, Matěj Sunek a střídající Adam Potužák, kteří si z turnaje odnesli dělený bronz.

Triumfem skončil start našich nadějí i v kategorii mladších žáků, kde se o zlato postarali Marek Lebeda s Petrem Stýblem. V pěti zápasech nenašli přemožitele a klopýtli jen jednou, když v souboji s později stříbrnou dvojkou Zruče-Sence ztratili set. A radost měli i benjamínci Jirka Dvořák, Kamil Hušek, Richard Nevro a Ondra Kalán, kteří si zde odbyli svou turnajovou premiéru. Medaile na ně sice nezbyla, ale neskončili poslední!

Vítězové kategorie mladších žáků Marek Lebeda a Petr Stýblo

Vítězové kategorie mladších žáků Marek Lebeda a Petr Stýblo

Výsledky turnaje, starší žáci: 1. SK Liapor Witte A (Gregor, Schäfer), 2. SDH Hradecko A (Smola, Kůsa), 3.-4. SK Liapor B (Malý, Sunek, Potužák) a SDH Hradecko B (David a Sebastian Folkovi), 5.-6. Baník Stříbro A a Plzeň-Bílá Hora A, 7.-8. Baník Stříbro B a Plzeň-Bílá Hora B; mladší žáci: 1. SK Liapor A (Stýblo, Lebeda), 2. AC Zruč-Senec (Vaňourek, Enge, Nesnídal), 3. SDH Hradecko (Král, Csukás), 4. SK Liapor B (Dvořák, Hušek), 5. SK Liapor C (Nevro, Kalán), 6. Baník Stříbro (Motl, Smetana, Nikitinský).

Komentáře jsou zakázány.