Triumf v Modřicích katapultoval náš tým
na stříbrnou příčku extraligové tabulky

Nejvyšší česká soutěž letos nabrala nezvykle vysoké obrátky a do pouhých dvou týdnů od soboty 27. dubna do soboty 11. května se natěsnalo hned pět extraligových kol. Tak vysoké tempo, zdá se, našim hráčům svědčí – po domácích výhrách nad pražským startem a úřadujícími klubovými šampiony ze Vsetína slavili do třetice triumf i na hřišti jedenáctinásobných mistrů republiky v Modřicích.

Že náš tým přiveze body právě z Modřic, popravdě řečeno čekal málokdo. Už proto, že se na Moravu jelo bez dvou stabilních hráčů základu, když Kuba Medek zůstal doma kvůli zranění a Jirku Putíka „distancovaly“ studijní povinnosti, bylo slyšet i hlasy, že do Doubí přiletí kanár. A dokonce i začátek utkání na to vypadal, když Modřičtí na svém náhradním hřišti v Rebešovicích nasadili na úvod osvědčenou dvojku Pospíšila s Müllerem, kteří se s Kokšteinem a Bíbrem nijak nemazlili a po setech 10:4 a 10:5 přivedli domácí tým do vedení 1:0.

Jenomže hned nato se potvrdilo, že někdy „první vyhrání z kapsy vyhání“. Ve druhém zápase dvojic Vanke s Danem Putíkem v prvním setu rozebrali Rosenberka s Hanusem hladce 10:4 a po výhře v koncovce druhého setu srovnali stav utkání na 1:1. A začala jízda, jakou Modřičtí rozhodně nečekali. Trojice bývaly „odjakživa“ silnou karlovarskou zbraní, a byly i tentokrát. Své zápasy do vítězného konce dotáhli jak Matěj Medek s Danem Putíkem a Bíbrem, tak Vanke s Kokšteinem a Hronem. Těžší to přitom měla Medkova formace, která Pospíšilovu trojku udolala až v koncovce třetího setu, když otočila skoro už beznadějných 9:8 na vítězných 9:10.

Vedení 1:3 probudilo u hráčů v červených karlovarských dresech chuť po dalších výhrách, a ty se taky dostavily. Úspěch slavil netradičně poskládaný debl Matěj Medek s Hronem, kteří v kombinaci herní pohody a vysokého nasazení udolali ve třech setech třetí modřickou dvojku, a hned vzápětí potvrdil svůj vysoký standard excelentního singlisty Karel Hron, když ve dvou setech přesvědčivě porazil jinak velmi dobře hrajícího mladíka Hanuse a upravil stav utkání na 1:5.

Zdálo se, že je dobojováno, ale opak byl pravdou. Domácí hráči potvrdili, že svých jedenáct titulů nedostali zadarmo, a utkání ještě zdramatizovali. Pospíšilova trojka se dokázala oklepat z vysoké prohry 4:10 v 1. setu a ve dvou dalších udolala Vankeho formaci, a úspěšní byli i Müller s Rosenberkem a Matkulčíkem, kteří dokázali snížit náskok hotů na pro Modřice nadějných 3:5.

O konečném výsledku tak měly rozhodnout debly, ve kterých si domácí věřili. K zisku alespoň bodu za plichtu potřebovali vyhrát oba dva zápasy dvojic, ale nevyšel jim už ani ten první, ve kterém se utkaly elity obou týmů: na domácí straně Pospíšil s Müllerem a na naší Vanke s Danem Putíkem. Pospíšilova dvojka začala lépe, když se štěstím v koncovce vyhrála první set, ale pak se karta otočila a Vanke s Putíkem s balon od balonu rostoucí převahou vyhráli oba další a přidali tak důležitý vítězný bod.

MNK Modřice – SK Liapor Witte 3:6

Zápasy: Pospíšil, Müller – Kokštein, Bíbr 10:4, 10:5; Rosenberk, Hanus – Vanke, Dan Putík 4:10, 9:10; Pospíšil, Hanus, Topinka – Matěj Medek, Dan Putík, Bíbr 7:10, 10:8, 9:10; Müller, Rosenberk, Matkulčík – Vanke, Kokštein, Hron 8:10, 6:10; Matkulčík, Burian – Matěj Medek, Hron 10:8, 5:10, 8:10; Hanus – Hron 6:10, 8:10; Pospíšil, Hanus, Topinka – Vanke, Kokštein, Hron 4:10, 10:5, 10:8; Müller, Rosenberk, Matkulčík – Matěj Medek, Dan Putík, Bíbr 10:9, 10:7; Pospíšil, Müller – Vanke, Dan Putík 10:9, 8:10, 7:10. Sety: 9:13. Vývoj skóre: 1:0, 1:5, 3:5, 3:6.

Komentáře jsou zakázány.