Po výhře v Čakovicích má náš tým
do semifinále extraligy o krůček blíž

Ze všech výher nejvíce potěší ta na hřišti favorita. A právě takovou má za sebou naše áčko. V prvním čtvrtfinálovém utkání Extraligy nohejbalu triumfovalo v Čakovicích a udělalo tak první krůček na cestě do elitní čtyřky. Slova našeho trenéra Gerharda Knopa, že Liapor na Čakovice zahrát umí, se potvrdila už v první půli utkání. Naši hráči proti favorizovaným a sebevědomým domácím vyrukovali se svými nejsilnějšími (bohužel občas zapomínanými) zbraněmi – bojovností, trpělivostí a obětavostí – a slavili triumf!

Úspěch se ovšem nezrodil sám od sebe, úvod utkání moc parádní nebyl. V prvním zápase dvojic šli sice Kuba Medek s Tomášem Bíbrem rychle do vedení, ale o to v koncovce 1. setu přišli a nakonec se museli před domácími Jakubem Chadimem a Jiřím Kalousem sklonit. Jenže pak následovala tři parádní karlovarská čísla za sebou: Vanke s Putíkem bez problému porazili Zdeňka Kalouse s Kučerou a vyrovnali, po nich Kuba Medek s Bíbrem a Hronem výhrou v první trojici přivedli náš tým do vedení, a to pak Honza Vanke s Matějem Medkem a Putíkem zvýšili na rozdíl dvou bodů a na celkové vítězství bylo zaděláno. Oba zápasy trojic přitom přinesly dechberoucí podívanou, oba plné dlouhých výměn a obětavých akrobatických zákroků a oba rozhodnuté v koncovkách třetích setů, prostě nohejbal par excelence!!

V půli utkání jsme vedli 1:3, ale vyhráno ještě zdaleka nebylo. Rozhodující krok mohl učinit Karel Hron, ale úřadující singlový vicemistr republiky Jiří Kalous byl proti, Karlovi dovolil bodovat jen v prvním setu. Domácí tak snížili na 2:3 a ke všemu hned nato dokonce vyrovnali, když Zdeněk Kalous s Danem Fíkem a Lukášem Součkem ve vyrovnaném duelu se štěstím v koncovkách porazili Vankeho trojici, ale to bylo pro ten den vše, na co se Čakovičtí zmohli.

Odpovědnost za výsledek na sebe vzali Jakub Medek s Bíbrem a Karlem Hronem a s pomocí střídajícího Dana Svobody trpělivou a obětavou hrou udolali ve dvou setech elitní pražskou sestavu Jakuba Chadima s Jiřím Kalousem a Milanem Kučerou. Třešničkou na dortu pohledného, leč oboustranně korektně vedeného utkání bylo málem exhibiční vystoupení Vankeho s Putíkem, kteří uzavřeli účet jasnou výhrou nad první čakovickou dvojkou.

Výhra v Čakovicích posunula náš tým o krok blíž k semifinále, vyhráno ale ještě není. „Udělali jsme první krůček, malý, ale zato slibný. Soupeře jsme udolali v nekonečných výměnách a dlouhých setech po velmi soustředěném a bojovném výkonu, kdy celý tým dřel do posledních vteřin jednotlivých míčů, a to rozhodlo. Po nečekané prohře Vankeho trojky nás k triumfu nasměrovali Kuba Medek s Bíbrem a Hronem, když v souboji s elitní trojicí soupeře dokázali skoro nemožné, když v obou setech otáčeli krajně nepříznivý stav 9:6 na 9:10,“ komentoval výsledek z Čakovic Gerhard Knop.

Avia Čakovice – SK Liapor Witte 3:5

Zápasy: Jakub Chadim, Jiří Kalous – Jakub Medek, Bíbr (Hron) 10:8, 9:10, 10:8; Zdeněk Kalous, Kučera (Tomáš Chadim) – Vanke, Putík 8:10, 6:10; Zdeněk Kalous, Fík, Souček (Tomáš Chadim) – Jakub Medek, Bíbr, Hron (Svoboda) 6:10, 10:5, 8:10; Jakub Chadim, Jiří Kalous, Kučera (Souček) – Vanke, Matěj Medek, Hron 10:6, 5:10, 9:10; Jiří Kalous – Hron 9:10, 10:9, 10:6; Zdeněk Kalous, Fík, Souček (Tomáš Chadim) – Vanke, Matěj Medek, Putík (Dvořák) 10:9, 10:9; Jakub Chadim, Jiří Kalous, Kučera – Jakub Medek, Bíbr, Hron (Svoboda) 9:10, 9:10; Jakub Chadim, Jiří Kalous (Souček) – Vanke, Putík 8:10, 7:10. Sety: 8:12. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5.

Komentáře jsou zakázány.