Přeskočit na obsah

Ani výrazně zlepšený výkon a nasazení na vedoucí tým Extraligy nestačily

S nasazením, jaké u nich nebylo vidět od domácího triumfu nad Čakovicemi v půli dubna, nastoupili v sobotu hráči A týmu SK Liapor Witte proti aktuálnímu lídru extraligy. Chybějící opory týmu, zraněného Matěje Medka a Dana Putíka, jenž se zotavuje po chirurgickém zákroku v koleně, nahradili veteráni Jirka Dvořák a Michal Kokštein, a tým předvedl přinejmenším o sto procent lepší a statečnější výkon, než týden před tím v nešťastném utkání Modřicích. Na výhru nad Čelákovicemi to ale bohužel nestačilo.

Do utkání náš tým nevstoupil nijak oslnivě, Vanke s Musilem po rozpačitém výkonu podlehli v 1. setu Kaděrovi s Ftačníkem 7:10, ale ve 2. a hlavně pak ve 3. setu se našli a za přispění střídajícího Dvořáka dotáhli zápas do vítězného konce. Špatně nezahrála ani druhá domácí dvojice Bíbr s Matějem Medkem a alternujícím Kokšteinem, ale v koncovkách 2. a 3. setu byli Kilík s Kolenským jistější a bylo vyrovnáno.

Jak moc chyběli Matěj Medek s Putíkem, se ukázalo v zápasech trojic, kde domácí ad hoc poskládané sestavy dělaly, co mohly, ale moc platné to nebylo. Nejprve Vanke s Dvořákem, Kubínem a střídajícím Hronem nenašli recept na strojově přesně hrající Spilkovu formaci, a neuspěli ani Kuba Medek s Bíbrem, Kokšteinem a střídajícím Svobodou, kteří si v patrně nejkvalitnějším a nejpohlednějším duelu dne vynutili třetí set, ale v koncovce zápasu se (i s přispěním dvou velmi sporných verdiktů sudích) radovala Kilíkova a Kolenského trojka.

Šanci na lepší výsledek ještě oživili Svoboda s Kubínem a střídajícím Hronem, když v zápase třetích dvojic po heroickém výkonu ve 2. a 3. setu porazili Spilku se Šafrem a snížili stav utkání na rozdíl bodu. Následný singl, kde na Karla Hrona nastoupil exmistr republiky z roku 2013 Michal Kolenský, byl svojí kvalitou (po druhé trojce a třetí dvojce) třetí ozdobou utkání, výsledek ale potěšil tým hostí. Za stavu 2:4 pak už byla rozjetá čelákovická mašina k nezastavení.

SK Liapor Witte – Spartak Čelákovice 2:6

Zápasy: Vanke, Musil (Dvořák) – Kaděra, Ftačník 7:10, 10:9, 10:8; Jakub Medek, Bíbr (Kokštein) – Kilík, Kolenský 10:8, 9:10, 9:10; Vanke, Dvořák, Kubín (Hron) – Spilka, Flekač, Šafr 6:10, 8:10; Kuba Medek, Bíbr, Kokštein (Svoboda) – Kilík, Kolenský, Holas 6:9, 10:9, 8:10; Svoboda, Kubín (Hron) – Spilka, Šafr (Holas) 8:10, 10:6, 10:8; Hron – Kolenský 9:10, 8:10; Vanke, Hron, Kubín (Dvořák) – Kilík, Kolenský, Holas 8:10, 9:10; Kuba Medek, Bíbr, Kokštein (Svoboda, Musil) – Spilka, Flekač, Šafr 6:10, 8:10. Sety 6:14. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:6. Další utkání 9. kola: Šacung – Vsetín 3:6, Žatec – Čakovice 2:6, Český Brod – Modřice 1:6.