V Žatci náš tým jasně exceloval, domácí od „kanára“ zachránil jen mistr světa Ondra Vít

Jako nebe a dudy se od sebe lišila vystoupení našeho A mužstva v posledních dvou kolech extraligy. Zatímco v domácím duelu se Vsetínem připravili naši hráči svým ohleduplně řečeno nepřesvědčivým výkonem zklamání, v sobotu v Žatci doslova excelovali. Soupeř byl, pravda, kapku jiná „váhová kategorie“, ale s takovou hrou a nasazením by náš tým nejspíš uspěl i proti Vsetínu.

Na triumf bylo zaděláno už v úvodu utkání, do kterého naši nastoupili ve skutečně radikálně popřeházných sestavách. Jako první šli na hřiště Kuba Medek s Bíbrem a bratři Vítové na druhé straně si ani neškrtli. Chleba se lámal ve druhé dvojce, kde proti domácím Štolkovi se Stehlíkem nastoupili Vanke s Vlastou Kubínem. Domácí začali lépe, pořád byli o balon až dva vepředu až do stavu 8:7, kdy Kubína vystřídal Hron, rázem bylo vyrovnáno, a když pak za stavu 9:9 pak Vanke skvěle zblokoval Štolkův útok, byl první set náš. Druhý se vyvíjel podobně, v koncovce se šlo opět za přispění Hrona „do devítek“, ale tentokrát se Štolka nemýlil. Zápas se rozhodoval ve třetím setu, ve kterém se do třetice uplatnil alternující Hron, naše dvojka ho 8:10 a vedli jsme 0:2.

Trojky naši hráči „umí“ a předvedli to i v Žatci. Obě vítězstvím hráčů v dresech SK Liapor Witte a obě ve stylu „start – cíl“. Pro vítězství si pak dokráčeli i Dan Svoboda s Musilem, když v zápase třetích dvojic za přispění Vlasty Kubína ve třech setech porazili Kovaříka s Jůzkem a střídajícím Zlatohlávkem, a o výsledku bylo rozhodnuto. Od „kanára“ Žatec uchránil jen úřadující mistr světa v singlu Ondra Vít, jeho vítězství nad Matějem Medkem ale utkání nijak výrazně nezdramatizovalo. O rychlý konec se hned poté postarali Vanke s Hronem a Kubínem.

SKN Žatec – SK Liapor Witte 1:6

Zápasy: Ondra a Petr Vítové – Jakub Medek, Bíbr 7:10, 6:10; Štolka, Stehlík – Vanke, Kubín (Hron) 9:10, 10:9, 8:10; bratři Vítové, Jůzek (Zlatohlávek) – bratři Medkové, Bíbr 8:10, 7:10; Štolka, Stehlík, Kovařík –  Vanke, Kubín, Hron 7:10, 8:10; Kovařík, Jůzek (Zlatohlávek) – Svoboda, Musil (Matěj Medek 8:10, 10:6, 6:10; Ondra Vít – Matěj Medek 10:7, 10:4; bratři Vítové, Jůzek – Vanke, Kubín, Hron 4:10, 9:10. Sety 4:12. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6. Další výsledky 5. kola: Šacung Benešov – Slavoj Český Brod 6:3, Spartak Čelákovice – Avia Čakovice 6:2, MNK Modřice – Climax Vsetín 6:4.

Komentáře jsou zakázány.