Jasná výhra na Šacungu vynesla náš tým
na třetí místo extraligové tabulky

Po domácí výhře nad Českým Brodem v 8. kole triumfovalo v sobotu naše A mužstvo iv utkání 9. kola na Šacungu a tahle dvě vítězství vynesla SK Liapor Witte v tabulce Extraligy ze šestého až na třetí místo. Pomohlo přirozeně i to, že dosavadní lídr soutěže Spartak Čelákovice přišel v důsledku dvou kontumací o pět bodů a propadl se až na čtvrtou příčku.

Vyhrát na Šacungu není letos žádný zázrak, povedlo se to zatím úplně každému, kdo tam zavítal. Absence zraněných klíčových hráčů Doubravy a Kalase dělala z Benešova místo, kde byly body málem zadarmo. Každý marod se ale jednou uzdraví, a tak se holt uzdravili i Doubrava s Kalasem, nastoupili proti nám hned jako první debl proti Kubovi Medkovi s Hronem, a bez viditelných problémů ve dvou setech vyhráli. Domácí se tak ujali vedení 1:0, a bylo to letos vůbec poprvé, co benešovský celek v některém utkání vedl!

Vedení Šacungu ale moc dlouho nevydrželo, hned druhém zápase dvojic Vanke s Kokšteinem vyrovnali (a pomohl jim Kadeřábek, když ve 2. setu za stavu 9:9 zahodil útok). Také v obou následujících zápasech trojic se body připisovaly na naší stranu, ale v žádném případě ne zadarmo. Obě naše trojky si vybraly svou slabou shvilku, Kuba Medek s Kokšteinem a Bíbrem ve 2. setu a Vanke s Matějem Medkem a Vlastou Kubínem hned v 1. setu, kdy zaspali úvod a ztrátu 4:0 už nedohnali. Obě trojky pak o svém vítězství rozhodovaly v koncovkách třetích setů.

Za stavu 1:3 přišly na řadu třetí dvojice, tedy až doposud jediná disciplína, ve které náš tým letos ještě nebodoval. Na Šacungu naštěstí tahle „tradice“ padla a postarali se o to Matěj Medek s Bíbrem, když Flaksovi s Hanušem a střídajícím Knytlem dovolili ve dvou setech uhrát jen 11 balonů. A když pak Karel Hron „vyučil“ Kadeřábka v singlu, bylo o výsledku rozhodnuto. Dvousetová výhra Vankeho sestavy nad trojicí Doubravovou byla už jen sladkou třešničkou na dortu.

Šacung Benešov – SK Liapor Witte 1:6

Zápasy: Doubrava, Kalas – Jakub Medek, Hron 10:7, 10:8; Makara, Kadeřábek – Vanke, Kokštein 7:10, 9:10; Doubrava, Kadeřábek, Knytl – Jakub Medek, Kokštein, Bíbr 6:10, 10:8, 8:10; Makara, Kalas, Voltr – Vanke, Matěj Medek, Vlasta Kubín 10:8, 6:10, 9:10; Hanuš, Flaks (Knytl) – Matěj Medek, Bíbr 5:10, 6:10; Kadeřábek – Hron 7:10, 8:10; Doubrava, Kadeřábek, Knytl (Flaks) – Vanke, Matěj Medek, Vlasta Kubín 8:10, 9:10. Sety: 4:12. Vývoj skóre: 1:0, 1:6.

Komentáře jsou zakázány.