Přeskočit na obsah

Veselé Velikonoce na dvorcích SK Liapor Witte

2017-04-14-Hron-Vanke
Nejúspěšnější hráči utkání se Šacungem Karel Hron (na síti) a Honza Vanke

Jestli něco hráči našeho A mužstva potřebovali opravdu hodně, tak vyhrát v prvním domácím utkání sezony. Na „Velký pátek“ se jim to povedlo, a výhra nad Šacungem je cennější o to, že ji vydřel tým, který nebyl právě v nejlepší kondici. Pořád ještě bez Tomáše Bíbra a s otazníky, jak dlouho vydrží prodělanou infekcí zesláblý Michal Kokštein a v Českém Brodě pochroumaný kotník Honzy Vankeho. Vydrželi ale Kokštein i Vanke, a především nezklamali ti, o kterých se už vícekrát psalo, že tíha odpovědnosti bude ležet právě na nich, tedy naše „mladé pušky“.

První část utkání byla podle očekávání vyrovnaná, oběma soupeřům přinesly body první sestavy, na naší straně bodovaly obě formace Honzy Vankeho a u Šacungu dvojka i trojka Doubravy. Nic na tom nezměnilo ani to, že Doubrava sám se ve 2. setu trojic za stavu 4:7 zranil a odstoupil.O výsledku se tak rozhodovalo ve střední části utkání, kdy nejprve v zápase „vložených“ dvojic zabodovali Dan Svoboda s Vlastou Kubínem a na jejich výhru navázal Karel Hron, když ve dvou setech „smázl“ bronzového z posledního MČR v singlu Kadeřábka. Za stavu 4:2 už by se prohrát nemělo, a také se neprohrálo. Zásluhou opět obou Vankeho formací. Hosté bodovali už jen jednou, zásluhou Kalase s Makarou a Voltrem.

Předehrou extraligového duelu bylo dopolední utkání 1. kola II. ligy, ve kterém naše „béčko“ hostilo nováčka soutěže ze Slaného. Přestože v polovině to vypadalo na snadnou záležitost, povedlo se ve druhé půli hostům souboj pěkně zdramatizovat a o vítězství se bojovalo skoro čtyři hodiny!

Utkání otevřela výhra dvougenerační dvojky Karla Bláhy (48) s Danem Svobodou (22) nad prvním deblem hostí, kteří pak sice po druhých dvojkách vyrovnali, ale v trojicích a vložené dvojce tahali za delší konec provazu opět naši, takže v půli utkání to bylo 4:1. Pak ale přišel singl, ve kterém slánský Beránek vyškolil Valentu 4:10 a 3:10, a hosté rázem ožili. Vyhráli oba odvetné zápasy trojic (ten první dokonce dvakrát 2:10!) a bylo vyrovnáno. Uklidnění domácích řad přinesla až snadná výhra Bláhy se Svobodou nad druhou dvojkou hostí, a utkání pak ziskem vítězného bodu zakončili veteráni Franta Veselý (48) s Martinem Čermákem (46), kteří po prohraném 1. setu zmobilizovali všechno, co v nich zůstalo, a v následujících dvou setech dovolili hostům jen sedm balonů.

Extraliga: SK Liapor Witte – Šacung Benešov 6:3

Zápasy: Vanke, Hron – Makara, Kadeřábek 10:8, 10:7; bratři Medkové (Kokštein) – Doubrava, Kalas 5:10, 10:9, 9:10; Vanke, Matěj Medek, Hron – Makara, Kalas, Voltr 10:6, 10:7; Jakub Medek, Kokštein, Vlasta Kubín – Doubrava, Kadeřábek, Knytl (Hanuš) 8:10, 5:10; Svoboda, Vlasta Kubín – Knytl, Sekera (Voltr) 10:8, 10:4; Hron – Kadeřábek 10:9, 10:5; Vanke, Matěj Medek, Hron – Kadeřábek, Knytl, Hanuš (Sekera) 10:8, 10:3; Jakub Medek, Kokštein, Vlasta Kubín – Makara, Kalas, Voltr 9:10, 9:10; Vanke, Hron – Kalas, Hanuš 10:6, 10:6.

II. liga, skupina A: SK Liapor Witte B – Sokol Slaný 6:4

Zápasy: Bláha, Svoboda – Beránek, Gruber 10:7, 10:9; Veselý, Čermák – Vondráček, Sokol 9:10, 10:6, 9:10; Pecina, Veselý, Toth – Gruber, bratři Vobrové 10:9, 10:6; Bláha, Svoboda, Kyliánek (Čermák) – Beránek, Vondráček, Sokol 8:10, 10:9, 10:6; Pecina, Toth (Kyliánek) – Havlík, Filip Vobr (Lidický) 9:10, 10:3, 10:8; Valenta – Beránek 4:10, 3:10; Pecina, Veselý, Toth (Valenta) – Beránek, Vondráček, Sokol 2:10, 2:10; Bláha, Svoboda, Kyliánek (Čermák) – Gruber, bratři Vobrové 9:10, 9:10; Bláha, Svoboda – Vondráček, Sokol 10:8, 10:6; Veselý, Čermák – Beránek, Gruber 9:10, 10:5, 10:7.