Přeskočit na obsah

Čelákovice náš tým nezastavily, semifinále hrajeme s Modřicemi

Potřetí během necelých dvou týdnů se ve středu na svatého Václava v boji o postup do semifinále extraligy nohejbalu náš tým utkal s Čelákovicemi, a bylo rozhodnuto. Jasné vítězství 5:2 posunulo naše áčko do semifinále, kde se už tuto sobotu 1. října utká v Modřicích s úřadujícími mistry republiky.

Triumf v rozhodující duelu nám ovšem nespadl do klína zadarmo, Čelákovice byly tvrdý a houževnatý soupeř, a utkání bylo v mnoha ohledech vyrovnanější, než napovídá výsledek. Po dvojkách byl stav utkání nerozhodný, když domácí kapitán Vanke s Kokšteinem celkem snadno ve dvou setech přehráli Spilku s Flekačem a střídajícím Holasem a v následujícím zápase zas čelákovická dvojka Kolenský s Kilíkem rovněž ve dvou setech přehrála Kubu Medka s Hronem a střídajícím Matějem Medkem.

V play off, kde se nehraje třetí dvojka, jsou ovšem rozhodující výsledky zápasů trojic, a ty tentokrát hráčům v červených dresech SK Liapor Witte vyšly na sto procent. Nešlo to samozřejmě samo od sebe, Vankeho trojka zlomila Kolenského sestavu dvěma slepenými trefami až za stavu 8:8 v 1. setu, a na ostří nože vyrovnaný 1. set zápasu druhých dvojic „vyřešil“ čelákovický Spilka tak, že za stavu 9:9 poslal útok daleko do autu.

Za stavu 3:1 se šlo na singla, ve kterém se už potřetí během necelých 11 dnů utkali exmistři republiky v této disciplíně, domácí Karel Hron a čelákovický Michal Kolenský. V prvních dvou zápasech byli vždy úspěšnější domácí a řada tedy byla na Hronovi, ale Kolenský byl tentokrát k neporažení, za celý zápas udělal jen jednu nevynucenou chybu a snížil stav utkání na pro hosty nadějných 3:2.

Naděje Čelákovic, podporovaných celým autobusem pěkně hlasitých fanoušků, ale brzy vzaly za své, a zmařily je opět trojky. Rozhodující byla ta první, dramatický, ale pro diváky pohledný duel Vankeho sestavy se Spilkovou. V 1. setu v něm k našemu vítězství přispěl střídající Karel Bláha, který výrazně pomohl zvrátit nepříznivý stavu 6:8 na vítězných 10:8. Ve druhém pak za stavu 4:1 neunesl tíhu odpovědnosti lídra trojky Spilka, a se střídajícím Součkem neměli hosté nejmenší šanci. Poslední hřebík do rakve čelákovických nadějí na postup do semifinále pak zatloukla formace Kuby Medka.

SK Liapor Witte – Spartak Čelákovice 5:2

Zápasy: Vanke, Kokštein – Spilka (Holas), Flekač 10:7, 10:6; Jakub Medek, Hron (Matěj Medek) – Kolenský, Kilík 7:10, 9:10; Vanke, Matěj Medek, Hron – Kolenský, Kilík, Holas 10:8, 10:5; Jakub Medek, Kokštein, Vl. Kubín ml. – Spilka, Flekač, Šafr 10:9, 10:5; Hron – Kolenský 7:10, 8:10; Vanke, Matěj Medek, Hron (Bláha) – Spilka (Souček), Flekač, Šafr 10:8, 10:5; Jakub Medek, Kokštein, Vl. Kubín ml. – Kolenský, Kilík, Holas 10:5, 10:8. Sety: 10:4. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.