Přeskočit na obsah

První krok na cestě do semifinále: SK Liapor Witte – Spartak Čelákovice 5:1

Velice důležitý krok na cestě do semifinále extraligy udělalo naše A mužstvo v sobotu 17. září, když v prvním kvalifikačním utkání play off porazili Spartak Čelákovice. Zcela jasné vítězství bylo zároveň odplatou za drtivou porážku 5:0, kterou náš v té době mnoha zraněními oslabený tým utrpěl v posledním kole základní části 2. července v Čelákovicích.

Utkání začalo kvůli soustavnému dešti s více než hodinovým zpožděním v hale Lokomotivy v Tuhnicích, kam se spolu s oběma soupeři přesunula i spousta našich fanoušků, kterým se tam povedlo vykouzlit pěknou „atmošku“. Možná i díky tomu se duel, který zpočátku vypadal na urputnou tahanici o každý bod, postupem času proměnil na galapředstavení našeho týmu.

Tahanicí o každý balon byly oba zápasy dvojic. V tom prvním Vanke s Kokšteinem a střídajícím Karlem Bláhou porazili Kaděru s Flekačem a střídajícím Součkem až v koncovce třetího setu rozdílem jediného míče, a mohli za to poděkovat Součkovi, jenž svůj rozhodující útok za stavu 9:9 poslal do autu. Ve druhém pak Kolenský s Kilíkem dokonce přehráli Kubu Medka s Hronem, jimž nepomohl ani střídající Matěj Medek.

Kdo bude na palubovce, okupované většinu roku basketbalistkami, slavit triumf, se rozhodlo ve trojicích, které jsou tradičně nejsilnější zbraní našeho týmu, a také tentokrát se hrály podle karlovarských not. Své o tom jistě budou v Čelákovicích vyprávět Flekač s Kaděrou a Součkem, kteří v prvním setu vydrželi Vankeho sestavě vzdorovat jen do stavu 3:3 a pak museli skousnout hned šest hořkých pilulek za sebou, když další bodík získali až za stavu 9:3. Druhý set už byl po dvojím čelákovickém střídání, když nejprve Součka nahradil Doucek a toho pak Kolenský, trošku vyrovnanější, ale o vítězi nebylo pochyb. Stejně nekompromisně pak svou partii sehrála i naše druhá trojka pod taktovkou Kuby Medka, a hosté prohrávali o dva body.

A pak přišel na řadu singl, který byl, mimo jiné, i reprízou finále mistrovství republiky z roku 2013. Karel Hron, který v něm obhajoval titul z roku 2012, tenkrát podlehl Michalu Kolenskému ve dvou setech 8:10 a 9:10, tentokrát ale nenechal nic náhodě. Po vyrovnaných dvou setech dovolil soupeři ve třetím jen jediný balon a upravil stav utkání na 4:1. To už o celkovém vítězství domácího týmu nebylo žádných pochyb, k triumfu stačil jediný bod, a o ten se postarali hned v první trojkové Vanke a spol. Jejich drtivý nástup psychicky nevydržel čelákovický špílmachr Spilka, který se nechal za stavu 4:0 v 1. setu vystřídat Barešem. Hosté pak sice ve druhém setu zvedli hlavu a vynutili si třetí, ale to už bylo z jejich strany opravdu vše. Za necelé dvě a půl hodiny bylo po všem…

Zápasy: Vanke, Kokštein – Kaděra, Flekač 10:8, 9:10, 10:9; Jakub Medek, Hron – Kolenský, Kilík 5:10, 8:10; Vanke, Matěj Medek, Hron – Flekač, Souček, Kaděra (Doucek, Kolenský) 10:4, 10:8; Jakub Medek, Kokštein, Vlasta Kubín mladší – Spilka, Kilík, Holas 10:6, 10:9; Hron – Kolenský 8:10, 10:6, 10:6; Vanke, Matěj Medek, Hron – Spilka, Kilík, Holas (Bareš) 10:5, 9:10, 10:7. Sety: 10:5. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.