Šňůru porážek ukončila výhra nad Budějovicemi

Vyhrát nad předposledním celkem tabulky byla pro náš tým skoro „povinnost“, nicméně ve stavu, v jakém se aktuálně naše  áčko nachází, se tahle povinnost plnila dost těžce. Utkání s Českými Budějovicemi se změnilo v bezmála čtyřhodinovou přetahovanou a vyvrcholilo infarktovou koncovkou, ve které o výsledku rozhodoval úplně poslední možný balon!

Přitom to pro naše barvy začalo velmi dobře, když Vanke s Kokšteinem zdolali Matějku s Fíkem hladce dvakrát 10:6, ale už ve druhé dvojici Kuba Medek s Dvořákem proti Chalupovi s Musilem tolik štěstí neměli a po vyhraném 1. setu oba další prohráli.

Namále měla i naše první trojka Vanke, Matěj Medek a Vlasta Kubín, která ve 3. setu dovolila Matějkově sestavě odskočit na 5:7 a o náš bod se nakonec „postarali“ hosté, když za stavu 9:9 trestuhodně zahodili útok. Na tři sety se pak hrálo i druhé utkán trojic, ve kterém ale naštěstí Kuba Medek s Kokšteinem Dvořákem a střídajícím Bláhou v koncovce žádné drama nepřipustili.

V podstatně klidnějším tempu proběhla prostřední nepárová část utkání, když nejprve dvougenerační domácí dvojka Bláha s Radimem Kubínem (věkový rozdíl 26 let!!) ve dvou setech snadno porazila mladíky Šafránka s Višvaderem a následně v singlu Radim Kubín ve dvou setech podlehl dvoumetrovému Chalupovi.

Do odvetné části utkání šel náš tým za velmi nadějného stavu 4:2 a fandové už v tom viděli těch vymodlených 6:2, jenže trojky, které jsou obvykle nejsilnější domácí zbraní, tentokrát selhaly a hosté srovnali na 4:4. Nadšeně hrající Jihočeši pak sice trochu vychladli, když Vanke s Kokšteinem vyškolili Chalupu s Musilem rozdílem devíti míčů, ale drama ještě nekončilo. Hosté, kterým se tím pádem rozplynul sen o triumfu, chtěli mocí mermo aspoň bod za plichtu a Matějka s Fíkem v posledním zápase dne hráli jako o život. Ve třetím setu se jim za stavu 9:7 podařilo díky obětavým zákrokům odvrátit dva mečboly, ale na třetí už nedosáhli a Kuba Medek s Dvořákem tak celé galapředstavení uzavřeli ziskem vítězného šestého bodu.

SK Liapor Witte – Dynamo České Budějovice 6:4

Zápasy: Vanke, Kokštein – Matějka, Fík 10:6, 10:6; Kuba Medek, Dvořák – Chalupa, Musil 10:9, 7:10, 6:10; Vanke, Matěj Medek, Vlasta Kubín – Matějka, Fík, Musil 10:7, 6:10, 10:9; Kuba Medek, Kokštein, Dvořák (Bláha) – Chalupa, Ryneš, Višvader 10:4, 6:10, 10:7; Bláha, Radim Kubín (Svoboda) – Šafránek, Višvader (Ryneš) 10:7, 10:3; Radim Kubín – Chalupa 6:10, 6:10; Vanke, Matěj Medek, Vlasta Kubín (Radim Kubín) – Chalupa, Ryneš, Višvader 10:8, 9:10, 9:10; Kuba Medek, Kokštein, Dvořák (Bláha) – Matějka, Fík, Musil 5:10, 9:10; Vanke, Kokštein – Chalupa, Musil 10:6, 10:5; Kuba Medek, Dvořák (Matěj Medek) – Matějka, Fík 5:10, 10:6, 10:9. Sety: 14:11. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:4, 6:4.

Komentáře jsou zakázány.