Přeskočit na obsah

Z remízy se radovali akorát hosté z Čelákovic

2016-05-07-celakovice

Když v úvodu utkání 4. kola extraligy s Čelákovicemi vyhráli Vanke s Bíbrem první set první dvojky rozdílem třídy 10:4, bylo všem divákům kolem hřiště jasné, že Čelákovice si z Doubí odvezou pěkný výprask. Radost ale netrvala dlouho, už ve druhém setu se to nějak zvrtlo. Naše trojka opět začala dobře a rychle vedla 3:1, ale následovalo Vankeho pět nevynucených chyb, Kaděra s Holasem otočili na 3:6, převzali otěže zápasu do svých rukou a bylo to 0:1. A když pak Jakub Medek s Hronem a prohráli i druhou dvojku, když rozhodujícím momentem byla Kubova školácká chyba za stavu 7:7 ve 3. setu, vypadalo to pro změnu na pěkný výprask pro náš tým. Nakonec to ještě nedopadlo tak zle, utkání skončilo remízou. Zatímco naši hráči (i diváci) nad dělbou bodů neskrývali zklamání, hosté z Čelákovic plichtu celkem právem oslavovali jako své vítězství.

Po prohraných dvojicích se našim hráčům ještě podařilo situaci jakž takž uklidnit, když díky celkem hladkým výhrám obou trojic srovnali stav utkání na 2:2, ale uklidnění nemělo mít dlouhého trvání. Jako třetí dvojka nastoupili Bláha s Kokšteinem, a protože se jim nedařilo, poslal koučující Jirka Dvořák na hřiště Radima Kubína. Ten střídal nejprve v 1. setu Bláhu a ve 2. setu pak Kokšteina, takže barvy Liaporu jednu chvíli hájila dvojice s věkovým rozdílem 26 roků! Bohužel neuhájila a hosté šli opět do vedení. A záhy vedli dokonce o dva body, když Michal Kolenský v souboji jednotlivců pokořil Karla Hrona ve dvou setech 3:10 a 6:10. Slabou útěchou může být, že i sami fandové Čelákovic připustili, že tak dobře, jako tentokrát, to Kolenskému nešlo snad ještě nikdy.

Za stavu 2:4 hrozící debakl opět zažehnaly trojice, které se zdají být letos naší největší zbraní. První z nich zakončil Bíbr neuvěřitelným mečbolem, když vysokým obloukem vykopl zdánlivě ztracený míč z nejvzdálenějšího růžku herního prostoru diagonálou přes celé hřiště, a balon, po kterém soupeř ani nešel, ke všeobecnému překvapené a veselí dopadl na soupeřovu polovinu hřiště těsně za síť.

O dělbě bodů nakonec rozhodli oproti úvodnímu zápasu jakoby vyměnění Vanke s Bíbrem, když rozebrali Flekače s Kilíkem dvakrát 10:6 a poprvé toho dne přivedli Liapor do vedení. Za stavu 5:4 už se zase na tribuně začínalo věřit na šťastný konec, ale ten se bohužel opět nedostavil. Kuba Medek s Hronem v posledním zápase dne sice vyhráli první set celkem hladce 10:5, další dva ale projeli a remíza byla na světě.

SK Liapor Witte – Spartak Čelákovice 5:5

Zápasy: Vanke, Bíbr – Kaděra, Holas 10:4, 6:10, 8:10; Jakub Medek, Hron – Flekač, Kilík 4:10, 10:9, 7:10; Vanke, Matěj Medek, Hron – Kolenský, Kilík, Holas 10:6, 10:9; Jakub Medek, Bíbr, Kokštein – Spilka, Kolenský (Šafr), Flekač 7:10, 10:7, 10:9; Bláha, Kokštein (Radim Kubín) – Spilka, Kolenský 7:10, 3:10; Hron – Kolenský 3:10, 6:10; Vanke, Matěj Medek, Hron – Spilka, Kolenský, Šafr 10:6, 10:7; Jakub Medek, Bíbr, Kokštein – Kolenský, Kilík, Holas (Kaděra) 10:3, 10:7; Vanke, Bíbr – Flekač, Kilík 10:6, 10:6; Jakub Medek, Hron (Matěj Medek) – Kaděra, Holas 10:5, 8:10, 6:10. Sety: 13:11. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 5:4, 5:5.