Přeskočit na obsah

Jsme opět ve finále! A šlo to snadněji, než se čekalo!!

Čekala se přetahovaná o každý balon, dlouhá a dramatická bitva, a nakonec z toho byl málem kvapík. Čistého času to netrvalo snad ani dvě hodiny a bylo vymalováno. V odvetném semifinálovém utkání Witte Automotive Extraligy porazil náš A tým Spartak Čelákovice 5:1 a postupuje do finále!

Po výhře našeho týmu v Čelákovicích se všeobecně čekalo, že odveta v Doubí bude dramatem s výsledkem do poslední chvíle nejistým, že Středočeši překvapí, vyrukují s něčím novým, a hlavně že budou bojovat do roztrhání těla. Těžko soudit, jestli chtěli, ale pravdou je, že s ničím novým nevyrukovali a bojovnosti také moc nepředvedli.

Naši měli skvělý vstup do utkání, když Kuba Medek s Bíbrem porazili Spilku s Kolenským bez větší námahy ve dvou setech a nezaváhali ani Bláha s Vankem a střídajícím Dvořákem, přestože si v průběhu zápasu vybrali slabou chvilku a dovolili Kaděrovi s Flekačem vyhrát druhý set.

Pak přišlo něco jako „kulturní vložka“, něco, co se v extralize jen tak nevidí. V prvním setu prvního zápasu trojic uhráli hosté první balon až za stavu 9:0, a to ještě zásluhou našeho chybného podání, a celkově prohráli obludným rozdílem 14 míčů! A když pak v následujícím zápase Spilkova trojka vydřela první, a jak se později ukázalo i poslední bod, byli z toho hosté z Čelákovic tak rozjaření, jako by vyhráli rovnou titul. Spilka dokonce teatrálně padl na zem a políbil antuku! Jenže zbytek utkání už se zase hrál podle karlovarských not, ani Karel Hron v singlu a ani Vankeho formace nedali hostům nejmenší šanci na další body.

Jestli někdo zasluhuje metál za oddanost svému klubu, tak to jsou fanoušci Čelákovic. V sobotu jich bylo v Doubí plno, byli neúnavní, hlasití, místy i vtipní a svoje „choreo“ zakončili velkolepým ohňostrojem, a to všechno přes to, že jejich miláčkové utrpěli neuvěřitelný debakl.

„Bylo to jedno ze tří nejlepších utkání za čtyři roky, co družstvo trénuju. Z pohledu bojovnosti, sebedůvěry a vzájemné týmové soudržnosti, ale i po čistě sportovní stránce, neboť soupeř tahal celý zápas za kratší konec. Nastartoval nás suverénní výkon první dvojice, zejména Bíbra, a klíčový pro konečné vítězství byl velký obrat Bláhy s Dvořákem ve druhém setu druhé dvojice. I když to dotáhli jen na 9:10, tak pro třetí set a celý další vývoj utkání to bylo klíčové,“ vypočítává nejdůležitější momenty zápasu Gerhard Knop. „Je krásné být ve finále, a samozřejmě s jídlem roste chuť. Něco vymyslíme a 27. září vlítneme na Modřice a uvidíme, co z toho bude. Určitě nejsme favorité, ale za otloukánky být nechceme a nebudeme. Budeme se rvát, co to půjde. Držte nám palce,“ žádá všechny příznivce karlovarského nohejbalu.“

A ještě pár fotek od Michala Valenty – klikněte zde

SK Liapor Witte – Spartak Čelákovice 5 : 1

Výsledky zápasů: Jakub Medek, Bíbr – Spilka, Kolenský (Doucek) 10:7, 10:8; Bláha, Vanke (Dvořák) – Kaděra, Flekač 10:9, 9:10, 10:9; Vanke, Kokštein, Dvořák – Kaděra, Flekač, Doucek (Souček) 10:2, 10:4; bratři Medkové, Bíbr (Hron) – Spilka, Vedral, Bareš 9:10, 10:7, 9:10; Hron – Kolenský 10:7, 10:5; Vanke, Kokštein, Dvořák – Spilka, Vedral, Bareš 10:8, 10:9. Sety: 11:3. Vývoj utkání: 3:0, 3:1, 5:1.