Přeskočit na obsah

Odplata se nějak nevyvedla: SK Liapor Witte – Slavoj Český Brod 3:6

Někdy se to zchumelí, že se jeden ani divit nestačí. V sobotu hostilo naše A mužstvo v 10. kole Witte Automotive extraligy jediný tým, který je letos dokázal porazit, mančaft v plné síle a všichni se těšili na „spravedlivou“ odplatu – a zase se prohrálo! Navíc po výkonu, který nikoho z příznivců našich barev, samotné hráče nevyjímaje, rozhodně nenadchl.

Že to nebude žádná procházka růžovým sadem, jsme poznali hned v prvním zápase dvojic, kdy Kuba Medek s Bíbrem podlehli „papírově“ nejslabší dvojce hostů 9:10 ve třetím setu. Radost nepřinesla ani Bláhova dvojka, a tak si diváci s chutí zatleskali až v zápase prvních trojic, ve kterém Vankeho sestava s chutí vyprášila Ešnerovu a snížila vedení hostů na 1:2. Pohledný a dramatický souboj se odehrával i v zápase druhých trojic, který ale bohužel opět skončil výhrou hostů 9:10 ve 3. setu. A když pak Českobrodští bodovali i v zápase třetích dvojic, začaly akcie domácího týmu prudce klesat.

Naději na lepší výsledek oživil Tomáš Bíbr, když v 1. setu singlu deklasoval Janíka neuvěřitelným výsledkem 10:1 a po vyhraném druhém setu upravil stav utkání na 2:4. Na dostřel pak náš tým přivedla Vankeho trojka, která v koncovce třísetového dramatu přinutila do té doby naprosto bezchybného Ungermanna dvakrát zkazit a snížila na nadějných 3:4. Jenže to byl bohužel z naší strany konec, další snahy o zvrat výsledku opět skončily v koncovkách třetích setů.
„Zase jsme odehráli s Českým Brodem ´zvláštní´ utkání, a bohužel se stejným výsledkem. Čtyřikrát jsme prohráli 9:10 ve třetím setu, pokaždé Kuba Medek s Tomášem Bíbrem, k tomu se těžko dá něco dodat,“ neskrýval zklamání trenér našeho A mužstva Gerhard Knop. Prohraná bitva ještě neznamená prohranou válku. „Hosté dnes bojovali o každý bod, a to se jim vyplatilo. My musíme holt potřebné body uhrát jinde, ideálně už v příštím utkání v Budějovicích.“

SK Liapor Witte – Slavoj Český Brod 3:6 (11:13)
Výsledky zápasů: Jakub Medek, Bíbr – Kaděra, Janík 7:10, 10:6, 9:10; Bláha, Kokštein (Čermák) – Ungermann, Cmíral 6:10, 4:10; Vanke, Kokštein, Dvořák – Ešner, Janík, Cmíral 10:7, 10:5; bratři Medkové, Bíbr (Bláha) – Cibulka, Ungermann, Petřina 10:9, 8:10, 9:10; Vanke, Dvořák (Matěj Medek) – Ešner, Cibulka 5:10, 0:9, 8:10; Bíbr – Janík 10:1, 10:9; Vanke, Kokštein, Dvořák – Cibulka, Ungermann, Petřina 9:10, 10:4, 10:8; bratři Medkové, Bíbr – Ešner, Janík, Cmíral (Kaděra) 8:10, 10:4, 9:10; Jakub Medek, Bíbr – Ungermann, Cmíral 10:8, 7:10, 9:10. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:6.