Přeskočit na obsah

Karel Hron vyhrál turnaj ve Zbečníku

hron-hlava-webDo sbírky trofejí nohejbalového klubu SK Liapor Witte Karlovy Vary přispěl o víkendu poprvé i letošní nováček v dresu extraligového áčka Karel Hron. Svou pověst nejlepšího singlisty v republice potvrdil vítězstvím na turnaji jednotlivců ve Zbečníku, kde po suverénním postupu bez ztráty setu až do finále v dramatickém boji o titul porazil vsetínského singlového specialistu Michala Plachého. Zprávu z turnaje na opačném koci republiky nám zaslal Lukáš Vlach:

V sobotu se konal ve Zbečníku nohejbalový turnaj jednotlivců za účasti 16 hráčů z celé republiky. Protože se turnaje v singlu příliš nekonají, byl o tuto novinku mezi nohejbalisty velký zájem a na východ Čech dorazili mj. i dvě singlové osobnosti tohoto sportu: Michal Plachý a Karel Hron.
Ve skupinách se hrálo o nasazení do play-off, silnou skupinu A ovládl Michal Plachý, skupinu B vyhrál domácí favorit Jan Andrýs, ve skupině C suverénně vládl Karel Hron a ve skupině D nečekaně vyhrál zbečnický Vlach.
V osmifinále došlo k překvapivému vyřazení domácího Andrýse, který bojoval nejen se soupeřem, ale i s nevolností a vysokou teplotou a nakonec podlehl Krejčíkovi z Pekla, ostatní favorité potom nezaváhali.
Ve čtvrtfinále se Plachý nepáral s oddílovým kolegou Hyžákem, v pekelském derby nestačil Krejčík na talentovaného Příhodu, Karel Hron si poradil s bojovným Urubčíkem ze Slavie Hradec Králové a v nejvyrovnanějším čtvrtfinále bojoval domácí Vlach podporovaný zaplněnou halou na 3 sety s favoritem ze Startu Praha Kupským, nadějné vedení jak v prvním (6:2 a 9:7), tak i v rozhodujícím setu (7:5) ale promarnil a senzace se nekonala.
V prvním semifinále nastoupil Michal Plachý proti Mariánu Příhodovi a nedal mu razantní hrou šanci, taktéž Karel Hron si poradil ve dvou setech s Kupským a očekávané finále Plachý versus Hron bylo na světě.
A byla to famózní podívaná! První set pro sebe vybojoval Hron nejtěsnějším poměrem 10:9, ve druhém se dostal Plachý do vedení 8:4 a vedení už nepustil a vyhrál 10:8.  Šlo se tedy do třetího setu, který se i kvůli přítomným divákům hrál celý, tedy od stavu 0:0. Parádní bitva vrcholila, oba hráči se překonávali v obětavosti a k vidění byl zcela špičkový singl. V závěru se dostal Plachý do vedení 8:6 a ještě 9:8. Poslední útok od radechovského rodáka ale skončil v autu a radoval se tedy favorit největší, reprezentant Karel Hron.