Přeskočit na obsah

Prohru v Žatci odčinilo vítězství nad Českým Brodem

Poprvé v nové sezoně před vlastními fanoušky a poprvé na venkovním hřišti nastoupilo v sobotu áčko SK Liapor Witte do duelu s nováčkem soutěže z Českého Brodu. Utkání s předpokládaným výsledkem přineslo pohledný nohejbal a místy i napínavou podívanou s řadou dramatických momentů.

Zas tak úplný nováček v extralize ovšem Českobrodští nejsou, nejvyšší soutěž si vyzkoušeli už v roce 2011, kdy ale z posledního místa sestoupili. Letos se vrátili s vyššími ambicemi, a přestože v Doubí jednoznačně a vysoko prohráli, svou kůži rozhodně nedali zadarmo. Některé zápasy byly velmi vyrovnané, zejména dvojice, a pěkné drama předvedli aktéři singla, když Vláďa Babka ve třetím setu odvracel hostujícímu Sýkorovi čtyři mečboly! Hosté to nezabalili ani za krajně nepříznivého stavu 5:1 a závěrečné utkání trojic rozhodl až perfektní blok domácího kapitána Vankeho, který za stavu 9:9 ve 3. setu odvrátil Cibulkův útok a zařídil vítězný bod.

„Po předchozí prohře na hřišti Žatce a po řešení sestav s ohledem na zdravotní stav některých hráčů byl náš začátek trochu nervózní. První dvojice Vanke s Kokšteinem však krizové momenty ve své hře zvládla, a i když výkon byl daleko od optimálního, šli jsme do důležitého vedení 1:0. Také Kuba Medek s Bíbrem ve druhé dvoje zvládli svou roli na výbornou, i když jsme se opět zbytečně dostali trochu pod tlak. Po jasném vítězství Vankeho trojice jsme se zklidnili, možná až příliš. Ale Vláďa Babka zachránil singl z 6:9 ve třetím setu a Vankeho sestava trochu dramatičtější trojici také nepustila, a proto slavíme první dva body sezony po výsledku 6:1,“

přiblížuje průběh utkání trenér A mužstva SK Liapor Witte Gerhard Knop.

„Musím ocenit bojovnost našich hráčů při první hře na venkovním kurtu i ve chvílích, kdy jsme obraceli sety. To byla klíčová změna proti utkání v Žatci. Zároveň oceňuji u některých hráčů fakt, že vůbec utkání s ohledem na zdravotní problémy absolvovali a doufám, že za další týden budeme opět zdravější a po trénincích venku zvládneme další důležitý zápas ve Vsetíně. Soupeř hrál svojí bojovnou hru, ale nezvládal koncovky, proto výsledek skončil jednoznačně.“

SK Liapor Witte – Slavoj Český Brod 6:1

Výsledky zápasů: Vanke, Kokštein – Vokáč, Janík 9:10, 10:7, 10:8; Bíbr, Jakub Medek – Cibulka, Cmíral 10:8, 10:9; Vanke, Kokštein, Matěj Medek – Vokáč, Janík, Knytl 10:3, 10:5; Bíbr, Jakub Medek, Chytra – Cibulka, Cmíral, Kaděra 10:9, 10:5; Matěj Medek, Babka (Chytra) – Kaděra, Sýkora 5:10, 7:10; Babka – Sýkora 10:8, 7:10, 10:9; Vanke, Kokštein, Matěj Medek (Babka) – Cibulka, Cmíral, Kaděra 10:4, 5:10, 10:9. Sety: 12:5. Vývoj utkání: 4:0, 4:1, 6:1.