Přeskočit na obsah

Čakovicím v Doubí zazpíval kanár

Rozdílem třídy skončilo utkání 4. kola Witte Automotive extraligy v nohejbalu, ve kterém áčko SK Liapor Witte hostilo soupeře zvučného jména Avii Čakovice. Tým, který je po generační výměně jen stínem někdejších „Čako“, si z Doubí odvezl výprask, který si snad ani nezasloužil.

Výsledek vypadá jednoznačně, hra ale v řadě případů tak jednoznačná nebyla. Už první čakovická dvojka Cibulka se Suchým si dokázala na našem prvním deblu vynutit třetí set a v koncovkách třetích setů jsme vyhráli i obě trojky a singla. A i v těch zápasech, kde vítězství domácích bylo hladké a jednoznačné, předvedli hosté statečný a otevřený boj. Jenže v historii nakonec zůstane zapsáno 6:0, pro naše barvy dobrých, pro hosty možná až nespravedlivě krutých.

Ozdobou celého utkání byl druhý zápas trojic, ve kterém na domácí straně sítě hráli Kuba Medek, Bíbr a Chytra a naproti nim Suchý s Cibulkou a Putíkem. Nejhezčí byl přitom první set plný parádních výměn a bojů o každý balon, ve kterém domácí dokázali otočit pro hosty příznivých 6:7 na vítězných 10:8, a pak koncovka třetího setu, kde hřebík do rakve čakovických nadějí zatloukl třemi elegantními bloky Kuba Medek.

Vyslovený nervák nakonec předvedli aktéři singla ve třetím setu. Nejprve tahal za delší konec provazu Macurek, který vedl už 5:8, ale pak se karta obrátila, Babka nejprve srovnal na 8:8 a po jednom ztraceném míči dvěma mečboly rozhodl o tom, že si hosté do Prahy odvezli „kanára“.

„Rozhodujícím faktem byl prostě a jednoduše výkon domácího družstva, které příliš příležitostí bodovat hostům neposkytlo. A když už hosté v singlu vedli 8:5 ve 3. setu, tak se o šanci na zápasový bod připravili vlastními chybami,“

komentuje průběh zápasu karlovarský trenér Gerhard KNOP.

„Opět na venkovním hřišti a opět jasná výhra – byť proti utkání proti Českému Brodu přece jen výraznější. Po předchozích matných výkonech dvojic a s ohledem na předchozí kvalitní výkony soupeře ve dvojicích jsme upravili naše sestavy, a to se nám vyplatilo – neprohráli jsme žádnou! Výkony trojic byly sice trochu ´chladnější´, ale to bylo dáno jak chladným počasím, tak stylem hry soupeře. S výkonem i výsledkem jsem spokojen a věřím, že v dalších utkáních se nám bude dařit podobně a i náš výkon bude podobně bojovný.“

SK Liapor Witte – Avia Čakovice 6:0

Výsledky zápasů: Vanke, Babka – Cibulka, Suchý 10:9, 6:10, 10:7; Bíbr, Kokštein – Macurek, Strejček (Poncar) 10:5, 10:6; Vanke, Kokštein, Matěj Medek (Babka) – Macurek, Strejček, Klabík 9:10, 10:5, 10:7; Jakub Medek, Bíbr, Chytra – Cibulka, Suchý, Putík 10:8, 7:10, 10:7; Jakub Medek, Chytra – Klabík, Putík 10:8, 10:6; Babka – Macurek 10:4, 4:10, 10:9. Sety: 12:4.