Sezona vrcholí – v sobotu přivítáme Šacung!

Už jen hodiny zbývají do startu nadstavbové části Witte Automotive extraligy, play off začne v sobotu 7. září prvním kolem semifinále a vyvrcholí v neděli 6. října v Nymburce, kde se si to dva nejlepší české týmy rozdají o titul klubových mistrů republiky. Loni se do superfinále probojovaly Sokol Modřice a SK Liapor Witte Karlovy Vary a náš celek chce tento úspěch zopakovat i letos. Podmínkou je ovšem uspět v semifinále, kde se nám do cesty postaví benešovský Šacung.

Stane se tak od roku 2011 už potřetí a v obou předchozích letech byl náš tým úspěšný. V roce 2011 na postup do finále potřeboval tři zápasy, když v Doubí porazil Šacung dvakrát 5:4 a v Benešově prohrál 5:2, loni stačily dva, když jsme doma vyhráli 5:3 a v Benešově hladce 2:5.

Letos je ovšem situace poněkud jiná, kartami o uplynulém víkendu trochu zamíchalo mistrovství republiky v nohejbalu trojic v Čelákovicích, které bylo jakousi generálkou na play of extraligy. Výsledky šampionátu, kde A trojka Šacungu vybojovala titul, zvedly benešovským hráčům sebevědomí, našim naopak přibylo pár vrásek.

„Nominovali jsme tři sestavy, kterým se tentokrát z různých důvodů nedařilo, takže právě toto mistrovství musíme považovat v posledních letech za nejméně úspěšné,“

přiznává trenér A mužstva SK Liapor Witte Gerhard KNOP a také hned uvádí proč:

„Naše nejmladší sestava, Honza Kubát, Matěj Medek a Vlasta Kubín odehráli své, ale na své soupeře nestačili; v tomto případě se jednalo opravdu o přípravu bez větších ambicí. Druhá sestava, Kuba Medek, Vláďa Babka a Libor Chytra už měli ambice mnohem větší, ale vinou virózy Babky a hlavně celkově matného výkonu už ve svém prvním zápase ve skupině rozhodla o svém pozdějším vyřazení, jejich závěrečná výhra proti Vsetínu už nic neřešila. To je určitě veliké zklamání.“

Nejvyšší ambice v Čelákovicích měla naše elitní sestava Jan Vanke, Tomáš Bíbr, Michal Kokštein a střídající Jirka Dvořák, a také je v počáteční fázi mistrovství naplňovala.

„Výhra na Budějovicemi i první vyhraný set nad B trojkou Čelákovic, která předtím porazila pozdější vítěze ze Šacungu, slibovaly dobrý výsledek. Jenomže už na začátku prvního zápasu si Vanke přivodil zranění zad a od té doby hrál s bolestmi, které byly čím dál větší, až v polovině druhého setu s Čelákovicemi musel střídat. Zbývající sestava bez vyššího bloku se sice ještě dokázala vypořádat ve třetím setu s Čelákovicemi, ale na to, aby uhrála alespoň set se Šacungem, už nestačila. Je to určitě škoda, vítězství nad Šacungem by pozdější šampiony spolehlivě vyřadilo ze hry,“

rozebírá příčiny neúspěchu naší A trojky Gerhard Knop.

Samozřejmě že není nutné z výsledků trojkového mistrovství dělat negativní závěry.

„Je to sport, jednou má štěstí ten a jindy někdo jiný, a zranění se nevyhýbá ani těm nejlépe připraveným. Je ovšem nutné se ze špatných výsledků poučit a zranění důkladně doléčit. Nic není ztraceno a Šacungu není třeba se přehnaně obávat. Naše předchozí výsledky s nimi i forma, kterou naši hráči prokázali na jaře v extralize, v létě na turnajích a teď při trénincích, by měly být základem pro pozitivní výsledky i v této sérii. Spoléháme i na to, že naši lékařští a rehabilitační pomocníci pomohou dát Vankeho do soboty dohromady, že nás diváci opět podpoří v hojném počtu a že naše kvalita a bojovnost nám pomohou k postupu do finále, což je náš každoroční cíl,“

věří Gerhard Knop.

Komentáře jsou zakázány.