Vstup do semifinále nám nevyšel, radoval se Šacung

227Po letní přestávce se v sobotu 7. září naplno roztočil kolotoč mistrovských zápasů Witte Automotive extraligy nohejbalistů. Na pořadu bylo první kolo play off, ve kterém A tým SK Liapor Witte přivítal dá se říct „tradičního“ semifinálového soupeře Šacung Benešov. Hosté na výhru ve Varech čekali déle než tři roky, naposledy se tu z triumfu radovali 3. dubna 2010, dočkali se ovšem ve chvíli pro naše barvy nejméně příhodné.

Utkání začalo pro náš tým nepříjemnou sprchou, na soupeře totiž nestačila ani jedna z našich dvojic a hosté vedli 0:2. Pak sice Vankeho trojice celkem snadno udolala druhou trojku hostí a snížila na 1:2, ale vzápětí Doubravova formace dokázala, že titul mistrů republiky nezískala náhodou, a Šacung opět vedl o dva body. Do útoku zatroubil Vláďa Babka, když v singlu celkem snadno ve dvou setech rozebral Kadeřábka a snížil na 2:3, ale opravdovou radost udělaly domácím příznivcům až druhé zápasy trojic.

Že nohejbal může být velice „infarktový“ sport se naplno ukázalo v souboji formací vedených současnými reprezentanty, Honzou Vankem na naší a Jirkou Doubravou na soupeřově straně sítě. Nejprve Vankeho trojka rychle získala náskok 6:2, jenže Doubravova stejně rychle srovnala na 6:6 a v dramatické koncovce vyhrála první set 8:10. Druhý set byl jasnou záležitostí našich hráčů, kteří hostům dovolili uhrát jen tři míče, a triumfem chlapců v červeném pak skončil i třetí set. Hosté v něm sice třikrát vedli – 5:6, 6:7 a 7:8, ale v koncovce třikrát za sebou zaúřadovali naši a zejména Vanke dokázal, že i přes zdravotní indispozici je právě on tím „panem nohejbalistou“.

Podobně dramatický byl i souboj druhých trojic, „okořeněný“ žlutou pro Makaru za zakopnutí míče na střídačku domácích. Hosté vyhráli první set v koncovce 9:10, ale druhé dva byly jasnou záležitostí domácích a Liapor k radosti svých příznivců vedl 4:3. Bohužel ale tohle vedení už naši hráči opět neudrželi, debly byly tentokrát jejich slabou stránkou a oba zbývající zápasy se staly kořistí Šacungu, který si z Varů odvezl velice cennou výhru.

SK Liapor Witte – Šacung Benešov 4 : 5

Výsledky zápasů: Vanke, Babka (Chytra) – Doubrava, Flaks (Stejskal) 8:10, 9:10; Bíbr, Kokštein (Jakub Medek) – Makara, Holub 5:10, 6:10; Vanke, Kokštein, Matěj Medek – Ešner, Štěpař, Flaks (Makara) 10:7, 10:4; Jakub Medek, Bíbr, Chytra – Doubrava, Holub, Stejskal 9:10, 6:10; Babka – Kaděra10:7, 10:6; Vanke, Kokštein, Matěj Medek – Doubrava, Holub, Stejskal (Kaděra) 8:10, 10:3, 10:8; Jakub Medek, Bíbr, Chytra (Babka) – Makara, Štěpař, Flaks (Ešner, Pachman) 9:10, 10:5, 10:7), Vanke, Babka (Chytra) – Makara, Holub 9:10, 10:7, 9:10; Bíbr, Jakub Medek (Kokštein) – Doubrava, Flaks (Stejskal) 6:10, 10:7, 8:10. Sety: 10:12. Vývoj utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:5.

A jak to viděl trenér A mužstva SK Liapor Witte?

„V utkání se nám nevydařil vstup a prohra první dvojice proti slabší dvojici hostů s dá zpětně považovat za rozhodující okamžik. Obě naše elitní dvojice zajisté byly poznamenány indispozicí Jana Vankeho, ale přesto je nepřípustné, abychom v play off utkání nevyhráli žádnou ze čtyř dvojic. Důvodem byla jednoznačně (proti soupeři) slabší mezihra a proměňování příležitostí – vždyť počet chycených míčů byl zajisté vyšší u nás než u soupeře, efektivita však žalostná. Zároveň je třeba pochválit i výborný výkon soupeřovy formace Makara, Holub, která nás asi jako jediná vysloveně přejela proti sestavě Jakub Medek, Bíbr a střídající Kokštein.

Utkání jsme však i přes tragický vstup měli ve svých rukou a po fantastických výkonech všech trojic, když pouze jediná nebyla oceněna vítězstvím, a po výborném výkonu Vládi Babky v singlu jsme v první odvetné dvojici sahali po vítězství. Střídající Chytra s Babkou otočili beznadějně vypadající zápas a dokonce se propracovali k mečbolu, který však bohužel díky výbornému zákroku Holuba neproměnili. Rozhodující dvojice už byla loterií, která dopadla šťastněji pro hosty i díky jediné naší chybě ve třetím setu,“

shrnul průběh utkání Gerhard KNOP.

„Celé utkání bylo pro diváka zajisté strhující a atmosféra na tribunách byla zápas od zápasu bouřlivější, za což divákům velice děkujeme. Nedočkali se závěrečné radosti, jelikož koncovky, na rozdíl od utkání v Benešově na jaře, tentokráte končily vítězstvím hostů – celkem pět setů vyhráli 10:9 a získali z toho tři zápasové body. Měli jsme trochu smůly, ale fantastický výkon trojic a očekávané zlepšení stavu Honzy Vankeho jsou předpoklady, které nás musí v odvetě v Benešově hnát do boje o vrácení série do Varů. Chceme-li rozhodnout ve druhém domácím utkání a v sobotu 21. září vybojovat postup do superfinále, musíme teď v sobotu v Benešově vydřít vítězství!“

Komentáře jsou zakázány.