Přeskočit na obsah

Spanilá jízda na východ republiky byla úspěšná jen na padesát procent

Týden po vyčerpávajícím, dramatickém a ve výsledku vyrovnaném domácím duelu se Vsetínem absolvovali hráči našeho A mužstva spanilou jízdu na východ naší republiky, kde je čekaly dvě utkání se soupeři z kategorie neznámých. V sobotu semifinalista 1. ligy 2019 Sokol 1 Prostějov a v neděli Sokol Holice, který si extraligovou příslušnost vybojoval v loňském ročníku 1. ligy, kde sice v základní části skončil až pátý, ale v play off pak postupně vyřadil B tým Čakovic, Zruč-Senec a ve finále i Český Brod. Úspěšná byla ta spanilá jízda ale jenom napůl.

V sobotu v Prostějově nastoupilo naše áčko v roli jasných favoritů a tu také za dvě hodiny a 17 minut potvrdilo výraznou výhrou. Do utkání přitom vstoupili lépe domácí Tomáš Roba s Ladislavem Pírkem, kteří v zápase prvních dvojic dokázali Kubovi Medkovi s Kokšteinem sebrat první set, byl to ale na dlouhou dobu jediný set, který Hanáci uhráli. Ve druhém už taktovku vzali do rukou naši a za delší konec provazu tahali prakticky až do konce. Jediným úspěchem Prostějova byl bod ze singla, ve kterém proti ostřílenému Tomáši Robovi nastoupil v dresu Liaporu patnáctiletý Lukáš Tolar. Na majitele bronzu z loňského MČR sice nestačil, ale aspoň mu sebral set. Vše ostatní se odehrávalo ve víceméně poklidném tempu.

„S předvedenou hrou jsem velmi spokojen, k zápasu všichni přistoupili maximálně zodpovědně. Až do stavu 5:0 jsme ztratili pouze set v první dvojice, kdy zaváhali Kokštein s Kubou Medkem. V singlu dostal příležitost Lukáš Tolar, který vyrovnanou bitvu dovedl až do třetího setu, kde podlehl loňskému bronzovému medailistovi z mistrovství ČR Robovi. Chuť si věkem ještě žák spravil v obou trojicích, které vyhrál po boku Jirky Putina a Jakuba Medka,“ shrnul duel do čtyř vět hrající trenér a lídr našeho týmu Jan Vanke.

V neděli už čekal na naše A mužstvo v Holicích soupeř vyšší váhové kategorie, dirigovaný reprezentačním smečařem Pavlem Kopem a na všech postech použitelným exreprezentantem Jakubem Mrákavou. A byli to právě tihle dva, kteří se zasloužili o razantní vstup domácích do utkání, Hned v úvodu Kopova dvojka porazila Kubu Medka s Kokšteinem a po bodovala i dvojka Mrákavova výhrou nad Vankem a Danem Putíkem. Ozdobou utkání byly zápasy trojic, ze kterých vyšli lépe Karlovarští, když tři ze čtyř vyhráli a snížili tak nejdříve na 2:1 a pak na 5:2 a 5:3, ve výsledku to ale bohužel nestačilo ani na remízu.

„Zápas pro nás negativně ovlivnil především špatný výkon dvojic, hráli jsme čtyři a všechny prohráli.  Dařilo se naopak ve trojicích, kde jsme sestavu Pavla Kopa porazili v obou odehraných zápasech. Taky nám citelně scházel náš singlista Karel Hron, benjamínek Lukáš Tolar neměl při vší snaze proti skvěle hrajícímu Mrákavovi nejmenší šanci,“ litoval prohraného utkání Jan Vanke.

Sokol 1 Prostějov – SK Liapor Witte 1:6

Zápasy: Roba, Ladislav Pírek – Jakub Medek, Kokštein 10:9, 7:10, 6:10; Lukáš Pírek, Žůrovec – Vanke, Dan Putík 5:10, 9:10; Roba, bratři Pírkové – Vanke, Bíbr, Kokštein 9:10, 7:10; Valenta, Deutsch, Žůrovec – Jakub Medek, bratři Putíkové (Tolar) 5:10, 6:10; Valenta, Deutsch – Jiří Putík, Bíbr 5:10, 7:10; Roba – Tolar 10:3, 8:10, 10:7; Roba, bratři Pírkové – Jakub Medek, bratři Putíkové (Tolar) 2:10, 8:10. Sety: 3:13. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.

Sokol Holice – SK Liapor Witte 6:3

Zápasy: Kop, Pohl – Jakub Medek, Kokštein 10:8, 10:9; Mrákava, Červinka – Vanke, Dan Putík 7:10, 10:9, 10:7; Kop, Pohl, Příhoda – Vanke, Kokštein, Bíbr 10:8, 5:10, 6:10; Mrákava, Voříšek, Červinka – Jakub Medek, bratři Putíkové (Tolar) 10:7, 9:10, 10:8; Krátký, Kovář – Bíbr, Jiří Putík (Tolar) 10:9, 10:6; Mrákava – Tolar 10:4, 10:3; Kop, Pohl, Příhoda (Vojtíšek) – Jakub Medek, bratři Putíkové 4:10, 10:9, 8:10; Mrákava, Voříšek, Červinka – Vanke, Kokštein, Bíbr 9:10, 7:10; Kop, Pohl – Vanke, Dan Putík 7:10, 10:8, 10:8. Sety: 14:9. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3.