Přeskočit na obsah

Šacung dostal na frak, semifinálová série se vrací do Doubí

228Až příliš hořkou pilulku museli v sobotu 14. září spolknout hráči a fandové Šacungu. Porážka, kterou jim ve druhém kole play off Witte Automotive extralgy uštědřilo naše A mužstvo, byla opravdu zdrcující. Od kanára Šacung uchránili Makara s Holubem, když v úvodu utkání vyhráli první dvojku, v dalších zápasech už si domácí neškrtli. Aby v utkání neuhráli aspoň dva body, to se Benešovským letos ještě nestalo, dokonce ani na hřišti mistrovských Modřic. Tam prohráli 6:2 a teď doma 1:5!

SK Šacung Benešov – SK Liapor Witte Karlovy Vary 1:5

Výsledky zápasů: Holub, Makara – Jakub Medek, Bíbr (Kokštein) 10:4, 10:9; Doubrava, Flaks (Stejskal) – Vanke, Babka (Chytra) 8:10, 6:10; Ešner, Kalas, Pachman (Štěpař, Makara) – Jakub Medek, Bíbr, Chytra 10:8, 9:10, 8:10; Doubrava, Holub, Stejskal – Vanke, Matěj Medek, Kokštein 6:10, 8:10; Kadeřábek – Babka 4:10, 4:10; Ešner, Kalas, Pachman (Štěpař, Makara) – Vanke, Matěj Medek, Kokštein 9:10, 1:10. Sety: 3:10. Vývoj utkání: 1:0 – 1:5. Stav série: 1:1.

A jak viděl důležité utkání v Benešově trenér A mužstva SK Liapor Witte Gerhard KNOP?

„Naše družstvo zvládlo velice složitou situaci, kdy za stavu 0:1 v sérii se nemám nevydařila první dvojice a opět jsme prohrávali 0:1. Naštěstí se nám podařilo relativně v klidu vyhrát druhou dvojici, když Vanke s Babkou a s velkým podílem v druhém setu střídajícího Chytry porazili Doubravu s Flaksem a střídajícím Stejskalem.

Rozhodující moment přišel asi hned poté, když naše trojice Kuba Medek s Tomášem Bíbrem a Liborem Chytrou po prvním prohraném setu vybojovala set druhý a hlavně třetí, což vzhledem k výkonu ve dvojici byl ten správný impuls – přestože se úplně nedařilo, vydřeli jsme důležitou trojici! V souboji elitních trojic opět dominovali naši Vanke, Kokštein a Matěj Medek a zvýšili jsme na 1:3. Luxusní, leč zrádný stav, naštěstí však svou roli bezchybně zvládl Vláďa Babka a domácího Kadeřábka rozdrtil rozdílem třídy. Následná Vankeho trojice přes drobná zaváhání a změnu stylu hry soupeře svůj úkol zvládla a po setech 9:10 a málokdy vídaných 1:10 jsme srovnali stav série na 1:1 a vrátili jsme jí zpátky na domácí půdu, kam se těšíme a kam všechny na sobotu zveme.

Ocenil bych fantastický výkon Honzovy poloviny mužstva, ale zároveň je potřeba ocenit i to, jak se Kuba Medek s Tomášem Bíbrem vzepřeli osudu a přes nevydařený vstup do utkání vybojovali klíčovou trojici. Celkově je potřeba ocenit, jak se družstvo vyrovnalo se situací, ve které ještě v tomto složení nebylo – stav série 0:1, Damoklův meč nad našimi ambicemi, a to vše navíc v relativně bouřlivém prostředí v Benešově, naštěstí jen v první části utkání.

Z pohledu série však jasné vítězství nic neznamená a má stejnou cenu jako 5:4, takže opět zamakáme a doma chceme jít do finále! Že to nebude lehké je jasné každému, ale zároveň víme, že na to máme, tak se o to porveme a věřím, že s domácím publikem v zádech zvítězíme.“