Sen o finále ztroskotal na benešovských deblech

229Dvakrát za sebou, v roce 2011 a loni si A mužstvo SK Liapor Witte zahrálo ve finále Witte Automotive extraligy, dvakrát za sebou tam postoupilo přes benešovský Šacung, do třetice to ale letos nevyšlo. V semifinálové sérii byl tentokrát šťastnější Šacung, který dokázal náš tým ve dvou ze tří semifinálovách utkání porazit, a ještě ke všemu v Doubí, kde předtím nevyhrál dlouhé tři roky! Po výhře 4:5 v prvním duelu si ještě naši dokázali jasným triumfem 1:5 v odvetě v Benešově vynutit rozhodující třetí utkání na domácí půdě, ale tam zklamali a z vítězství 3:5 se radovali hosté.

SK Liapor Witte – SK Šacung Benešov 3 : 5

Výsledky zápasů: Vanke, Babka (Chytra) – Doubrava, Kalas 9:10, 9:10; Jakub Medek, Kokštein (Bíbr) – Makara, Holub (Stejskal) 6:10, 10:A, 10:9; Vanke, Kokštein, Matěj Medek – Ešner, Kalas, Řehák 10:9, 10:9; Jakub Medek, Bíbr, Chytra (Babka) – Doubrava, Holub, Stejskal 10:9, 4:10, 10:8; Babka – Doubrava 9:10, 10:6, 6:10; Vanke, Kokštein, Matěj Medek – Doubrava, Holub, Stejskal 6:10, 7:10; Jakub Medek, Bíbr, Chytra (Babka) – Ešner, Kalas, Řehák (Makara) 10:8, 10:5; Vanke, Babka (Chytra) – Makara, Holub (Stejskal) 5:10, 9:10. Sety: 8:11. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5. Napomínání: trenér hostí Budeus a hráč hostí Ešner, oba za nesportovní chování. Hrálo se 3 hodiny a 25 minut.

A jak to viděl trenér A mužstva SK Liapor Witte Gerhard KNOP:

„Naše družstvo bohužel opět vstoupilo do rozhodujícího semifinálového utkání stejně jako do toho prvního. Přestože smolně, ale přece prohrálo první dvojici a tu následovala i druhá a stav byl opět nepříznivých 0:2. Velkou bojovností jsme srovnali po trojicích na 2:2, ale bohužel obrat Vláďa Babka i přes velmi dobrý výkon v singlu nedokonal. To byl rozhodující impuls pro Šacung, aby vyhrál opět jedinou trojici v utkání, ale tu, která mu pro celkové vítězství stačila – tentokrát, na třetí pokus, porazili mistři republiky Doubrava, Holub a Stejskal naši trojici Vanke, Kokštein a Matěj Medek a bylo to „hrozivých“ 2:4. S utkáním se pokusili ještě zamávat Kuba Medek, Bíbr a Chytra, kteří i přes nepříznivý vývoj obou setů udolali soupeře a snížili na 3:4, a šlo se opět do dvojic. Bohužel dvojice, to byla v sérii naše smrtící disciplína. Z devíti jsme vyhráli pouze jednu jedinou – minulý týden v Benešově. A protože tuto mizérii nezměnili ani Vanke s Babkou a střídajícím Chytrou, muselo se naše družstvo sklonit před soupeřem a potřetí si finále s Modřicemi v řadě nezahrajeme. Očekávaná vyrovnaná série tedy napotřetí naším postupem neskončila, zejména kvůli naprosto nevydařené hře dvojic, což je velké zklamání. Na druhou stranu je potřeba toto přijmout jako fakt, příští týden extraligu důstojně dohrát a pokusit se získat poslední zbývající medaili – bronzovou. Děkujeme divákům za podporu v semifinále a věříme, že si cestu k nám najdou i na utkání o třetí místo, které odehrajeme na našem hřišti v sobotu 28. září od 14 hodin.“

Komentáře jsou zakázány.