V přípravě na sezonu naši hráči
excelovali na turnajích v Týně a Zbečníku

Už jen pět týdnů zbývá do startu nové soutěžní sezony, na kterou se těší a intenzivně připravují i hráči extraligového A týmu SK Liapor Witte. Nedílnou součástí jejich přípravy jsou zimní halové turnaje, jejichž výsledky jsou dobrým ukazatelem, jak si na tom kdo stojí. Podle výsledků z posledního únorového víkendu, kdy se v Týně nad Vltavou a ve Zbečníku konaly turnaje vypsané pro hráče ligových soutěží, na tom ti naši nejsou vůbec špatně.

Sobotní turnaj v Týně nad Vltavou, jeden z pěti nejprestižnějších v republice, přilákal na start 16 trojic poskládaných z extra, prvo a druholigových hráčů. V kvalitní konkurenci, kde nechyběli ani reprezentanti včetně mistrů světa v kategoriích juniorů i seniorů, reprezentovali náš klub Jan Vanke s Tomášem Bíbrem. V trojici, která hrála pod názvem „Karlovy Vary“, nastupovali s čelákovickým Vojtěchem Holasem, který v letošní sezoně posílí kádr mnohonásobného klubového šampiona MNK Modřice. „Byla to dobrá volba, Vojta je jeden z nejpoctivějších a nejpracovitějších nohejbalistů, co znám. V Týně si to odmakal s vysokým nasazením a navíc v naprosté pohodě, byla radost s ním hrát,“ vysekl poklonu spoluhráči lídr karlovarské trojky Jan Vanke.

Turnaj se naší trojici vydařil excelentně, skupinou projela jako nůž máslem, když bez ztráty setu porazila sestavy Legendy 2, Dynín 2 a Start Praha s celkovým skóre míčů 60:28 a z 1. místa postoupila rovnou do čtvrtfinále, kde bez větší námahy přehrála klubovou sestavu Spartaku Čelákovice v sestavě Šafr, Vrtiška, Matura 10:7 a 10:6. Největší boj pak čekal Vankeho družinu v semifinále, kde narazila na silnou trojici hrající pod názvem „Žatec“, ve které spolu se žateckým Ondrou Vítem nastupovali nebezpečný vsetínský smečař Chalupa a čakovický Dan Fík. „Byli skvělí, prohráli jsme s nimi první set, namále jsme měli i ve druhém, kde jsme odvraceli dva setboly, a opravdu účinný recept na jejich hru jsme našli až ve třetí, zkrácené sadě,“ uznal kvality soupeřů Vanke.

V porovnání se tím byl finálový souboj s trojkou, ve které se pod názvem „Harrachov“ spojili čakovičtí Pachman a Kučera s Jeníkem z prvoligových Plazů, relativně snadnou záležitostí. „Vzdorovali jen v prvním setu, který jsme vyhráli až úplně posledním balonem, ve druhém už ale rozhodla naše větší zkušenost,“ uzavřel svoje ohlédnutí za vydařeným turnajem karlovarský smečař.

Konečné pořadí turnaje: 1. Karlovy Vary (Vanke, Holas, Bíbr), 2. Harrachov (Pachman, Kučera, Jeník), 3. Horažďovice (Nepodal, L. Hokr, Babka), 4. Žatec (O. Vít, Chalupa, Fík).

Ve stejném termínu se na opačném konci republiky ve Zbečníku u Náchoda konal tradiční turnaj singlistů, na kterém se prezentovalo osmnáct mistrů této disciplíny. Karlovarský nohejbal v těžké konkurenci reprezentoval Karel Hron. Nutno říct, že reprezentoval velice dobře, neboť celý turnaj vyhrál, když ve finále porazil Davida Šimáně z prvoligových Plazů. Na třetím místě skončil obhájce loňského prvenství Jakub Beránek ze Slaného.

Komentáře jsou zakázány.