Naděje karlovarského nohejbalu
mají za sebou dlouhou a úspěšnou sezonu

Víc jak měsíc po skončení soutěží dospělých se o posledním listopadovém víkendu uzavřel i seriál oficiálních soutěží nohejbalové mládeže. Maraton jedenadvaceti celostátních turnajů v kategoriích mladších a starších žáků a dorostu absolvovaly i naděje našeho klubu a jejich výsledky naznačují, že značka SK Liapor Witte se o budoucnost nemusí zas tak moc obávat.

Možná největší radost nám dělají nejmladší, kteří se v Poháru ČNS mladších žáků umístili těsně „pod bednou“ na skvělém 4. místě z celkem 12 účastníků. Lépe než oni skončila jen družstva MNK Modřice, SKP Žďár nad Sázavou a Slavoje Český Brod. Základem týmu jsou Marek Lebeda, Petr Stýblo, Matěj Sunek a zřejmě největší talent mezi nimi Tobiáš Gregor, jehož kvality ocenila i Komise reprezentace ČNS pozvánkou na soustředění nadějí kategorie mladších žáků, které se uskutečnilo na přelomu listopadu a prosince ve Sportovním středisku Nymburk. Klukům se dařilo nejenom v Poháru ČNS, ale zabodovali i na Mistrovství ČR, které se letos konalo v Karlových Varech. Na domácí antuce se Gregor s Lebedou a Stýblem probojovali v obou disciplínách až do semifinále a ve dvojicích i v trojicích obsadili čtvrtá místa.

Dvakrát čtvrtí na mistrovství republiky (zleva) Marek Lebeda, Tobiáš Gregor a Petr Stýblo

Dvakrát čtvrtí na MČR Marek Lebeda, Tobiáš Gregor a Petr Stýblo

Pokud si mohou naši madší žáci vůbec na něco stěžovat, tak na malé vytížení určitě ne. Všichni totiž startují nejenom mezi věkem sobě rovnými, ale jsou rovněž platnými členy družstva, které náš klub reprezentuje v Poháru ČNS starších žáků. V týmu sice hrají hlavní roli starší žáci Jakub Svoboda, Vojta Tišnovský a Matěj Sunek, sami by ale bez pomoci svých mladších kamarádů 8. místo mezi 14 účastníky určitě nevybojovali.

A stejně jako mladší žáci pomáhají starším, ti starší zase nastupují v družstvu dorostu, které hájí barvy SK Liapor Witte v Poháru ČNS dorostu a Dorostenecké lize. Sestava týmu, který v A skupině dorostenecké ligy vybojoval čtvrtou příčku, je výsledkem úzké spolupráce nohejbalistů Karlových Varů a Stříbra, odkud pochází i trojice „tahounů“ Pavel Gaszczyk, Dominik Nozar a Lukáš Tolar, který je všeobecně považován za vůbec největší talent českého nohejbalu posledních let. Hráč, jenž věkově ještě pořád patří do kategorie starších žáků, dokázal letos v této věkové skupině vybojovat všechny tři tituly mistra republiky v singlu, dvojicích i trojicích a tento „zlatý hattrick“ ho zcela zaslouženě vynesl k titulu „Nohejbalista roku 2019“ v kategorii starších žáků.

 

Komentáře jsou zakázány.