Přeskočit na obsah

Těsná prohra s Modřicemi v Brně znamená pro naše áčko konec sezony. Máme bronz!

Scházelo jen málo k tomu, aby se o postupu do superfinále Extraligy nohejbalu mezi naším A týmem a Modřicemi rozhodovala až ve třetím utkání v Doubí. Po „svatováclavské“ výhře na našem hřišti nastupovali v sobotu hráči Modřic k odvetě v brněnské hale Vodova jako jasný favorit, jenomže na hřišti to pak už tak jasné nebylo. Až do poloviny utkání totiž tahali za delší konec provazu hráči v červených dresech SK Liapor Witte.

Náš tým šel do duelu s vědomím, že nemá co ztratit, a soustředěně, ukázněně a obětavě budoval balon po balonu svůj náskok, který do poloviny utkání narostl až na pro Modřice hrozivých 1:4 na zápasy! Vůli po vítězství ukázali hned v úvodním deblu Kuba Medek s Kokšteinem, když ve třech setech přetlačili domácí esa Pospíšila s Rosenberkem. Na jejich triumf pak okamžitě navázali Vanke s Danem Putíkem celkem bezproblémovou výhrou nad Doubravou s Müllerem, jehož musel v průběhu druhého setu střídat Hanus.

Hrozící kolaps domácího celku na chvilku odvrátila „neporazitelná“ domácí sestava Pospíšil s Müllerem a Rosenberkem, když v prvním zápase trojic přetlačili Kubu Medka s Kokšteinem, Bíbrem a střídajícím Karlem Hronem, ale pak se zase otěže utkání vrátily do našich rukou. Nejprve Vanke s Matějem Medkem a střídajícími se bratry Putíky ve třísetovém souboji udolali Doubravu s Topinkou a Hanusem, když po prohraném prvním setu ve druhém otočili nepříznivých 6:5 na vítězných 6:10 a následně vyhráli i zkrácený třetí set. Na rozdíl tří bodů pak vedení navýšil Karel Hron, když nekompromisně ve dvou setech vyprovodil z kurtu úřadujícího juniorského mistra světa v singlu Hanuse.

Za stavu 1:4 už scházel k celkovému vítězství jediný bod, na který jsme měli čtyři pokusy. Každý jiný soupeř by v té chvíli nejspíš rezignoval, což ovšem (pro nás bohužel) pro Modřické zdaleka neplatilo. Ti naopak, jako by je polil živou vodou, začali v odvetné půli utkání hrozivý náskok bod po bodu stahovat. Do útoku zatroubili Pospíšil a spol., kteří po vyrovnaném prvním setu ve druhém vyprovodili Vankeho sestavu s přídělem 10:4, a když úspěšný reparát složila i Doubravova trojka, bylo to rázem pro Modřice přijatelných 3:4.

Rozhodnout měly debly, a ty už byly plně v režii domácích hráčů, hlasitě podporovaných jak početným publikem, tak lavičkou, na které balon po balonu narůstala euforie až po hotovou erupci nadšení, které vypuklo poté, co Doubrava nechytatelným „klepákem“ uzavřel skóre.

MNK Modřice – SK Liapor Witte 5:4

Zápasy: Pospíšil, Rosenberk – Jakub Medek, Kokštein 7:10, 10:9, 8:10; Doubrava, Müller (Hanus) – Vanke, Dan Putík 9:10, 6:10; Pospíšil, Müller, Rosenberk – Jakub Medek, Bíbr, Kokštein (Hron) 10:7, 10:5; Doubrava, Hanus, Topinka (Gürtler) – Vanke, Matěj Medek, Dan Putík (Jiří Putík) 10:3, 6:10, 8:10; Hanus – Hron 7:10, 6:10; Pospíšil, Müller, Rosenberk (Spousta) – Vanke, Matěj Medek, Dan Putík 10:9, 10:4; Doubrava, Hanus, Topinka – Jakub Medek, Bíbr, Kokštein (Hron) 10:8, 10:6; Pospíšil, Rosenberk – Vanke, Dan Putík (Jiří Putík) 10:6, 10:8; Doubrava, Müller – Jakub Medek, Kokštein (Bíbr) 10:7, 10:4. Sety: 12:8. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 5:4. Stav série: 0:2, do superfinále postupují Modřice.