Triumf nad Modřicemi nám zajistil
přímý postup do semifinále extraligy

Lépe, než bylo na začátku sezony v plánu, skončí náš tým v základní části Extraligy nohejbalu. Sobotním výrazným vítězstvím nad Modřicemi 6:2 jsme si upevnili 2. místo v tabulce a přímý postup do semifinále, a na tom už nemůže nic změnit ani výsledek utkání posledního kola, které naše áčko odehraje poslední den prázdnin v Čelákovicích.

Sobotní souboj dvou dlouhodobě nejúspěšnějších týmů českého nohejbalu, které za tři desítky let, co existuje samostatná česká extraliga, nasbíraly více než polovinu titulů – naši jich mají sedm a Modřice dokonce deset, přinesl nevšední podívanou. Náš tým sice občas hrál v dost improvizovaných sestavách, bez Karla Hrona a Matěje Medka, na výkonu se to ale nijak nepodepsalo. Ráz utkání určila rychlá výhra Vankeho s Danem Putíkem nad Pospíšilem s Müllerem v úvodní dvojici, a když to bylo po třech zápasech 3:0, nepochyboval už o vítězství nikdo. Moravané se dostali pořádně ke slovu až v zápas druhých trojic, který Pospíšil s Hanusem a Topinkou vyhráli rozdílem 10:9 ve 3. setu, a druhý bod uhrál Hanus v singlu, když opět 10:9 ve 3. setu porazil velmi dobře hrajícího Tomáše Bíbra.

„Utkání bylo velmi vyrovnané, hned čtyři zápasy skončily 10:9 ve třetím setu. Důležitý byl začátek, kdy hosté z Modřic nasadili do úvodního zápasu svoji elitní dvojici Pospíšila s Müllerem, kterou jsme až nečekaně lehce zvládli a následně vyhráli i druhou dvojici a první Bíbr s Jirkou Putíkem a litovat můžeme jen, že ani velmi dobrý výkon Tomáše Bíbra v singlu těsně nestačil. Ze strany hostů to ale bylo vše, utkání jsme pak dohráli už v odvetných trojicích. Jsem rád, že jsme si už v předstihu zajistili druhé místo po základní části a můžeme se těšit na semifinále play off,“ přiblížil průběh duelu hrající trenér našeho týmu Jan Vanke.

SK Liapor Witte – MNK Modřice 6:2 (14:6)

Zápasy: Vanke, Dan Putík – Pospíšil, Müller 10:7, 10:5; Jakub Medek, Kokštein – Rosenberk, Hanus 10:7, 8:10, 10:9; Vanke, bratři Putíkové – Rosenberk, Müller, Halva 10:8, 10:9; Jakub Medek (Svoboda), Kokštein, Bíbr – Pospíšil, Hanus, Topinka 10:9, 2:10, 9:10; Jiří Putík, Bíbr – Halva, Burian 10:7, 10:6; Bíbr – Hanus 10:7, 4:10, 9:10; Vanke, bratři Putíkové – Pospíšil, Hanus, Topinka 10:3, 9:10, 10:9; Jakub Medek, Kokštein, Bíbr – Rosenberk, Müller, Halva 10:8, 10:6.

Komentáře jsou zakázány.