Přeskočit na obsah

Naše áčko přejelo Žatec a drží se na třetím místě extraligové tabulky

Na dlouhou dobu naposledy „doma“ se polední květnovou sobou představilo naše A mužstvo, aby své fanoušky potěšilo výhrou nad Žatcem. Mělo to být „povinné“ vítězství nad „papírově“ nejslabším týmem extraligy, nakonec se z toho ale vyklubal přinejmenším do poloviny utkání vyrovnaný, místy dramatický, emotivně vypjatý a pro diváky pohledný souboj.

První bod získali podle očekávání hned v prvním zápase dvojic Vanke s Putíkem, když se lehce vypořádali s Petrlíkem a Dráždilem, ale hned vzápětí přišlo vyrovnání. Kuba Medek s Bíbrem sice nad bratry Vítovými vyhráli první set 10:8 a ve druhém vedli 9:7, jenomže Vítové všechny tři mečboly odvrátili, vynutili si třetí set, a ten po nevynucených chybách naší dvojky taky vyhráli.

Pěkný nervák přinesl první zápas trojic, ve kterém Matěj Medek s Danem Putíkem a Hronem sice snadno vyhráli první set, ale ve druhém celkem jednoznačně dominovali hostující Jůzek s Dráždilem a Petrem Vítem. Těm patřil i začátek setu třetího, ve kterém naše trojice musela nejprve stahovat náskok 5:7, aby nakonec vyhrála posledním možným balonem 10:9.

Následující dva zápasy byly už o něco klidnější. V zápase druhých trojic si sice žatečtí Petrlík s Pinkrem a Ondrou Vítem vynutili třetí set, ale v něm už odehráli jen jeden balon, a „vložená“ dvojka Kokštein s Hronem v duelu s Pinkrem a Jůzkem jasně dominovala a vyhrála rozdílem deseti míčů.

Ozdobou celého utkání byl podle očekávání souboj dvou velmistrů v singlu, karlovarského Karla Hrona a dvojnásobného mistra světa v této disciplíně Ondry Víta. Ten si svou slabou chvilku vybral ve druhém setu, kdy Hronovi podlehl 10:4, ale v rozhodujícím třetím setu šel za svým cílem oplatit karlovarskému soupeři dubnovou porážku ze Žatce, a to se mu také podařilo.

Hosté snížili stav utkání na 4:2, ale tím byla jejich aktiva jaksi vyčerpána. Odvetné zápasy trojic byly už víceméně jednoznačnou záležitostí hráčů v červených dresech. Hosté to místy nesli dost těžce a Ondra Vít si za vzteklé zakopnutí míče vykoledoval žlutou kartu, což byl ale jediný a diváky sotva postřehnutelný stín jinak vydařeného utkání.

SK Liapor Witte – SKN Žatec 6:2 (14:6)

Zápasy: Vanke, Dan Putík – Petrlík, Dráždil 10:6, 10:7; Jakub Medek, Bíbr – bratři Vítové 10:8, 9:10, 9:10; Matěj Medek, Dan Putík, Hron – Jůzek, Dráždil, Petr Vít 10:6, 8:10, 10:9; Jakub Medek, Kokštein, Bíbr – Petrlík, Pinkr, Ondra Vít 10:5, 7:10, 10:6; Kokštein, Hron – Pinkr, Jůzek 10:7, 10:3; Hron – Ondra Vít 7:10, 10:4, 9:10; Matěj Medek, Dan Putík, Hron – Petrlík, Pinkr, Ondra Vít 10:9, 10:2; Jakub Medek, Kokštein, Bíbr – Jůzek, Dráždil, Petr Vít 10:7, 10:9.