Naši žáci změřili síly s republikovou elitou
a nedopadlo to špatně: Dvě čtvrtá místa!

Elita nejmladší generace českých nohejbalistů měla o víkendu 18. a 19. května dostaveníčko v Karlových Varech. Na dvorcích našeho SK Liapor Witte v Doubí se konalo 12. GALA Mistrovství České republiky v nohejbalu dvojic a trojic mladších žáků. Mezi nejlepší se probojovaly i naděje karlovarského nohejbalu.Dvakrát čtvrtí na mistrovství republiky (zleva) Marek Lebeda, Tobiáš Gregor a Petr Stýblo Dvakrát čtvrtí na MČR (zleva) Marek Lebeda, Tobiáš Gregor a Petr Stýblo

Na šampionát nejmladší věkové kategorie nohejbalistů bylo přijato celkem 19 dvojic a 13 trojic, a to je nejvyšší účast na této vrcholné akci za poslední tři roky. Kromě extraligových klubů z Modřic a Karlových Varů a prvoligových Holic, Českých Budějovic a Českého Brodu se na třech antukových dvorcích představili i žáci oddílů, které se sice nepohybují v nejvyšších soutěžích dospělých, zato se poctivě věnují výchově mládeže – z Radomyšli,  Žďáru nad Sázavou, Pekla nad Zdobnicí, Stříbra a Dolních Počernic.

Organizací dvoudenního šampionátu byl Českým nohejbalovým svazem pověřený náš klub, který má s pořádáním podobných akcí mnohaleté zkušenosti. Náročný dvoudenní mítink zvládl bez jediného problému a s plnou parádou, jakou by „unesla“ i mezinárodní soutěž dospělých. Vlajky na stožárech, státní hymna v podání živé hudby, osobní účast první náměstkyně karlovarské primátorky Hany Zemanové na slavnostním zahájení a podobné věci někteří z těch kluků, co se tu sešli, viděli a slyšeli poporvé v životě.

Mistrovství ale bylo především o sportu, a i v tomto ohledu předčilo všechna očekávání. „Nasazení i herní úroveň byly velice dobré, určitě vyšší, než by se dalo u této věkové kategorie předpokládat, u semifinalistů v obou disciplínách bych dokonce neváhal říct, že vynikající,“ ocenit sportovní úroveň mítinku ředitel turnaje a prezident našeho klubu Vladimír Hlavatý. „Pro nás je to o to radostnější, že mezi elitní čtyřku se v obou disciplínách probojovali naši žáci. Před turnajem jsme si říkali, že úspěchem by bylo mít aspoň jednu sestavu v osmičce, nakonec jsme bojovali o medaile a věřím, že kdyby naši mladí měli trochu víc zkušeností a pevnější nervy, že by aspoň jedna byla. A ona jednou bude,“ věří Vladimír Hlavatý.

Největšími favority a suverény šampionátu byli žáci z Modřic, kteří „urvali“ oba tituly a k tomu ve dvojicích i stříbro. Z domácích nadějí se prosadili Tobiáš Gregor, Marek Lebeda a Petr Stýblo, kteří se ve dvojicích i v trojicích probojovali do elitní čtyřky a moc nechybělo, aby jim na krk věšeli některý z cenných kovů. Ony ale ani ty „brambory“ nejsou vůbec špatné a špatná není ani čtvrtfinálová účast naší druhé sestavy, kterou vytvořili Matěj Sunek, Jirka Malý a Dominik Novotný.

Mistrovství se po oba dny hrálo v nadšené sportovní atmosféře, kterou vytvářela i početná účast diváků (více jich bylo v neděli, kdy bylo hezčí počasí). Dějí na hřišti č. 1 přenášel v sobotu i v neděli kanál Nohejbal.tv, také se tam hodně fotilo. Obrovský soubor 446 obrázků nám laskavě poskytl Aleš Mrňa, postupně budou přibývat odkazy na fotky fotoreportéra Deníku Dana Seiferta a taky tu máme několik fotek vlastních.

Výsledky

Medailové pořadí dvojic: 1. MNK Modřice B (Michael Svoboda, František a Roman Dlabkové), 2. MNK Modřice A (Patrik Iláš, Tomáš Jahoda), 3. SKP Žďár nad Sázavou A (Adam Bukáček, Matěj Sobotka), 4. SK Liapor Witte A (Tobiáš Gregor, Marek Lebeda, Petr Stýblo).

Medailové pořadí trojic: 1. MNK Modřice A (Michael Svoboda, Tomáš Jahoda, Patrik Iláš), 2. Slavoj Český Brod (Jan Bálek, Michal Červenka, Richard Baloun, Antonín Blažek), 3. SKP Žďár nad Sázavou A (Adam Bukáček, Matěj Sobotka, Marek Zapletal), 4. SK Liapor Witte A (Tobiáš Gregor, Marek Lebeda, Petr Stýblo).

Komentáře jsou zakázány.