Naděje českého nohejbalu se o víkendu
sejdou v areálu SK Liapor Witte v Doubí

O víkendu bude v našem areálu SK Liapor Witte pěkně živo. Postarají se o to naděje českého nohejbalu, které budou v Doubí bojovat o tituly Mistrů republiky v kategorii mladších žáků. Na 12. GALA Mistrovství České republiky nejmladší věkové kategorie nohejbalistů bylo přijato celkem 19 dvojic a 13 trojic. Kromě nadějí extraligových Modřic a Karlových Varů a prvoligových Holic, Českých Budějovic a Českého Brodu se zde představí žáci oddílů, které se sice nepohybují v nejvyšších soutěžích dospělých, zato se poctivě věnují výchově mládeže v Radomyšli,  Žďáru nad Sázavou, Pekle nad Zdobnicí, ve Stříbře a Dolních Počernicích.

Náš oddíl SK Liapor Witte bude reprezentovat v každé disciplíně po dvou sestavách, jejich složení určí trenér Karel Hron podle momentálních dispozic a formy hráčů až v den konání turnaje. Šampionát bude zahájený v sobotu v 9:00 slavnostním nástupem všech účastníků, po kterém se okamžitě rozeběhne turnaj dvojic: do 13:30 jsou na programu zápasy ve skupinách, do 17:30 vyřazovací finálové boje o medaile a v 17:40 se předpokládá vyhlášení výsledků. V sobotu se pak ve stejném časovém programu odehraje turnaj trojic. Fanoušci našeho sportu se mohou těšit nejenom na kvalitní žákovský nohejbal, ale i na tradiční divácký komfort; připraveno je teplé i studené občerstvení a bohatý výběr nápojů pro děti i dospělé.

Jakousi „generálkou“ na mistrovství byl turnaj Krajského přeboru družstev žáků Plzeňského kraje, který se na dvorcích SK Liapor Witte konal uplynulou neděli. Vypsaný byl pro kategorii jednotlivců a naděje našeho klubu se na něm představily v nejlepším světle. V kategorii starších žáků se na bronzovou příčku probojoval Vojta Tišnovský a v kategorii mladších žáků se „na bedně“ červenaly dresy stříbrného Tobiáše Gregora a bronzového Matěje Sunka.

Medailisté 3. turnaje Krajského přeboru družstev žáků Plzeňského kraje:

V kategorii mladších žáků stojí uprostřed Ondra Tolar ze Stříbra, vlevo stříbrný Tobiáš Gregor a vpravo bronzový Matěj Sunek

V kategorii mladších žáků stojí uprostřed Ondra Tolar ze Stříbra, vlevo stříbrný Tobiáš Gregor a vpravo bronzový Matěj Sunek

V kategeorii starších žáků jsou "na bedně" vlevo stříbrný Kuba Kopejtko ze Zruče-Sence, uprostřed vítěz turnaje Matěj Fujan ze Stříbra a vpravo bronzový  Vojta Tišnovský

V kategeorii starších žáků jsou „na bedně“ vlevo stříbrný Kuba Kopejtko ze Zruče-Sence, uprostřed vítěz turnaje Matěj Fujan ze Stříbra a vpravo bronzový Vojta Tišnovský.

 

 

Komentáře jsou zakázány.