Náš tým po triumfu nad Šacungem poskočil
na stříbrnou příčku extraligové tabulky

Odčinit středeční porážku od Čelákovic netrvalo nijak dlouho, v sobotu už se v Doubí zase slavilo vítězství. Poraženým byl benešovský Šacung, který od „kanára“ uchránila akorát výhra ve „vložené“ dvojce.

Do utkání, které se hrálo za velmi nevlídného počasí, vletěli naši hráči jako vichřice. V úvodních deblech, které se nám ve středu ani trochu nevyvedly, doslova zářili jak Vanke s Danem Putíkem, kteří celkem snadno přehráli Kalase s Trucem a střídajícím Makarou, tak Kuba Medek s Kokšteinem, kterým se proti Doubravovovi se Sehrigem podařil husarský kousek, když ve druhém setu otočili z nepříznivých 8:9 na vítězných 10:9.

Stoprocentní zisk přinesly i trojice, i když nějaké komplikace tu byly. V první trojce se Vankeho sestava tak dlouho hledala, až prohrála první set, ale ve druhém a pak i ve třetím už excelovala. Ve druhé zase Kuba Medek s Kokšteinem a Bíbrem neměli moc problémů se soupeřem, ale s počasím – za stavu 7:3 ve 2. setu byl jejich zápas na téměř hodinu přerušený kvůli silnému dešti.

Hladce běžící stroj se zadrhl až v zápase třetích dvojic, když Matěj Medek s Hronem nedokázali najít recept na nadšeně hrající Nepodala s Flaksem a dovolili tak hostům snížit na 4:1. Pak se ale všechno vrátilo do správných kolejí, Karel Hron přetlačil juniora Tůmu v singlu ve dvou setech rozdílem 13 míčů a vítězný šestý bod přidala Vankeho trojka po přesvědčivé výhře nad trojicí vedenou Doubravou.

„Dneska jsme, kromě třetí dvojky, odvedli zodpovědný výkon, za který bych chtěl celému týmu poděkovat. Především jsme oproti poslednímu utkání s Čelákovicemi zlepšili hru prvních dvojic. Zároveň jsem rád, že se počasí nakonec umoudřilo, a utkání jsme mohli dohrát venku v našem areálu,“ ocenil výhru, která tým SK Liapor Witte vynesla na 2. příčku tabulky Extraligy nohejbalu, hrající trenér karlovarského celku Jan Vanke.

SK Liapor Witte – SK Šacung Benešov 6:1

Zápasy:  Vanke, Dan Putík – Kalas, Truc (Makara) 10:6, 10:6; Jakub Medek, Kokštein – Doubrava, Sehrig 10:7, 10:9; Vanke, Matěj Medek, Dan Putík – Voltr, Kalas, Nepodal 7:10, 10:5, 10:8; Jakub Medek, Kokštein, Bíbr – Doubrava, Truc, Sehrig (Flaks) 10:7, 10:3; Matěj Medek, Hron – Nepodal, Flaks 9:10, 8:10; Hron – Tůma 10:6, 10:1; Vanke, Matěj Medek, Dan Putík – Doubrava, Truc, Sehrig (Flaks, Tůma) 10:4, 10:3. Sety: 12:3. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

Komentáře jsou zakázány.