Den vítězství slavili v Doubí hosté z Čelákovic

Jednou to přijít holt muselo… Po více než třítýdenním vítězném tažení, během něhož naše áčko sebralo skalpy i takovým gigantům, jako jsou Vsetín či Modřice, přišla ve středu porážka. Teprve druhá v letošní sezoně. V hektické atmosféře, živené početnou a velice hlasitou skupinou fanoušků soupeře, podlehl náš tým po statečném výkonu Spartaku Čelákovice.

Čelákovičtí jsou kvalitním a pro karlovarské barvy nepříjemným soupeřem, kterému se v Doubí tradičně dařívá. Ve středu ukázali zuby hned v úvodu utkání, když vyhráli oba zápasy dvojic. Podlehli jak Vanke s Danem Putíkem, tak Kuba Medek s Bíbrem, ale srazit náš tým na kolena se nepodařilo. V trojkách Vanke s Matějem Medkem a Danem Putíkem snadno a Kuba Medek s Bíbrem, Hronem a střídajícím Kokšteinem po třísetovém boji skóre vyrovnali a po možná překvapivé, ale rozhodně zasloužené výhře Jirky Putíka s Kokšteinem ve „vložence“ jsme vedli 3:2.

Nadšení ale dlouho nevydrželo, odskočit na rozdíl dvou bodů se už nepodařilo. V singlu Karel Hron, který v náš prospěch „lámal chleba“ v utkání se Vsetínem a exceloval i v duelu s Modřicemi, tentokrát bohužel narazil, ve třísetové nervydrásající bitvě s úřadujícím vicemistrem republiky Michalem Kolenským nakonec podlehl a bylo opět vyrovnáno 3:3.

A rozhodnutí nepřinesly ani druhé zápasy trojic, zopakovat stoprocentní úspěch z první půle utkání se nepodařilo. Vankeho sestava nestačila na Spilku s Kolenským a Holasem a následná výhra trojky Jakuba Medka nad druhou čelákovickou trojicí tak přinesla do třetice nerozhodný stav 4:4.

O konečné vítězství se tak nakonec bojovalo ve dvojicích, a ty, nutno přiznat, měli tentokrít lépe připravené hosté z Čelákovic. Náš tým odešel poražený, nikoli ale ponížený. Poklonu za statečný výkon jim, možná nechtěně, vysekli i vítězové – tím, jak okázale se ze svého triumfu radovali.

A jak to viděl hrající trenér našeho A mužstva Jan Vanke? „Že jsme prohráli, nevidím jako nějakou tragédii, určitě to není žádné zklamání. Odehráli jsme vyrovnanou partii, které by slušela remíza. Hráče je třeba pochválit za odpovědný a obětavý výkon, nechali na hřišti všechno. Pokud bych měl někoho jmenovitě vyzdvihnout, tak určitě víc, než svůj standard, odvedl Michal Kokštein. Na prohru jsme si zadělali ve dvojicích, které nám až dosud vycházely excelentně, dnes nám to bohužel tolik nešlo. Hosty za vítězstvím hnala určitě touha po prohrách v předchozích dvou kolech konečně zvítězit. Tahle motivace na nich byla vidět už v úvodu utkání, v závěru byla už dominantní.“

SK Liapor Witte – Spartak Čelákovice 4:6

Zápasy: Vanke, Dan Putík – Flekač (Šafr), Kilík 9:10, 10:4, 8:10; Jakub Medek, Bíbr – Kolenský, Kaděra 10:9, 8:10, 7:10; Vanke, Matěj Medek, Dan Putík – Flekač, Kilík, Šafr 10:6, 10:5; Jakub Medek, Bíbr, Hron (Kokštein) – Kolenský, Spilka, Holas 10:6, 6:10, 10:6; Jiří Putík, Kokštein – Spilka, Holas 10:8, 9:10, 10:7; Hron – Kolenský 10:6, 8:10, 7:10; Vanke, Matěj Medek, Dan Putík (Jiří Putík) – Kolenský, Spilka, Holas 5:10, 8:10; Jakub Medek, Kokštein, Bíbr – Flekač (Kaděra), Kilík, Šafr 10:4, 10:8; Vanke, Dan Putík (Matěj Medek) – Kolenský, Kaděra 6:10, 10:8, 8:10; Jakub Medek, Bíbr (Hron) – Flekač, Kilík 7:10, 5:10. Sety: 12:14. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:6.

Komentáře jsou zakázány.