Sezona 2019 startuje, A tým SK Liapor Witte
se představí v Benešově na Šacungu

S napětím očekávaný start nové soutěžní sezony 2019 je tady, už zítra, v sobotu 6. dubna se prvním kolem rozbíhají ligové soutěže Českého nohejbalového svazu. V té nejsledovanější, Extralize mužů, reprezentuje Karlovy Vary a celý západočeský nohejbal A tým našeho SK Liapor Witte. V úvodu nové sezony se představí na hřišti odvěkého rivala na Šacungu, kam ho v roli hlavního trenéra přivede Jan Vanke, který nám také přibližuje, jak probíhala příprava na sezonu a s jakými cílem do ní naše áčko vstupuje.

„Celý tým začal trénovat a připravovat se na novou sezonu v druhé půlce listopadu. V týmu došlo k několika dílčím změnám. Odešli dva hráči, zpátky domů se vrátil Zdeněk Musil, který bude hostovat v týmu NK Legendy v Českých Budějovicích, a prozatím ukončil svoji hráčskou činnost Vlastimil Kubín mladší. Novou posilou bude příchod mladšího z bratrů Putíků, Jiřího. Jirka už s námi absolvoval celou zimní přípravu včetně soustředění a účastnil se i některých halových turnajů a očekávám, že do našich řad od něj zavane svěží mladý vítr. Bohužel má Jirka Putík stále studijní a pracovní povinnosti, které mu neumožní absolvovat všechna utkání, a proto pro tuhle sezónu půjde především o postupné zakomponování jeho osoby do našeho týmu.

Příprava probíhala formou fyzické i herní přípravy okořeněné starty na některých zimních turnajích, především na mezinárodních turnajích v Přerově a Vsetíně, kdy se vždy jedna naše sestava probojovala do závěrečných bojů o medaile. Mělo to i svojí stinnou stránku, při posledním turnaji před startem sezony 30. března došlo ve Vsetíně ke zranění některých hráčů a tým není stoprocentně fit. Věřím ale, že i přes tato drobná zranění, která náš tým sužují, budou všichni připraveni nastoupit k úvodnímu utkání extraligy na Šacungu Benešov. Úvodní zápas v konfrontaci s tradičním soupeřem napoví, jak se tým dokázal na sezonu připravit. Jdeme do toho s ambicemi probojovat se do play off a s cílem poprat se o nejvyšší příčky.“

Tolik Jan Vanke a vy, fanoušci karlovarského nohejbalu, držte palce!!!

Komentáře jsou zakázány.