Přeskočit na obsah

Veteráni Liaporu excelovali na Pankráci

Úspěchem skončil start našich „old boys“ na 14. ročníku Memoriálu Antonína Srpa v Praze na Pankráci, kde trojice v sestavě Karel Bláha, František Veselý a Tomáš Toth vybojovala 1. místo. Na turnaji, vypsaném pro trojice hráčů nad 45 let, si pro triumf došli bez jediné porážky a v sedmi zápasech ztratili jen tři sety.

„Naším osudem se na Pankráci stala východočeská trojice Janci v sestavě Dvořáček, Kupský a Hučík. S nimi jsme na turnaji začínali a s nimi jsme také končili, a v obou těch zápasech nám dali zabrat. V zahajovacím zápase turnaje jsme s nimi ve skupině uhráli lepší plichtu 10:3 a 9:10, podruhé jsme jsme se s nimi potkali ve finále, a zase to bylo drama. První set nám utekl 9:10, ve druhém se dost zapotili na výhru 10:8 a opravdu navrch jsme měli až ve třetím setu, kdy jsme jim dovolili jen dva balony. Jinak to byla pohoda, další tři soupeře ve skupině, Batalion, Šacung i Dobříš jsme vyřidili vždy 2:0, s domácí Pankrácí jsme ve čtvrtfinále vyhráli 2:1 a s semifinále s Čenda teamem to bylo opět bez ztráty setu,“ vylíčil cestu ke zlatu „mluvčí“ naší trojice Franta Veselý.

Medailové pořadí: 1. Karlovy Vary (Bláha, Veselý, Toth), 2. Janci (Dvořáček, Kupský, Hučík; ve finále 9:10, 10:8, 10:7), 3. Batalion (Pinkr, Perůtka, Šťastný), 4. Čenda team (Souček, Hrachovec, Ledvina).