Jasný triumf na Šacungu pojistil páté místo
v konečné tabulce základní části extraligy

Výsledkem, který překvapil snad každého, vítěze nevyjímaje, skončil zahajovací duel podzimní části Extraligy nohejbalu v Benešově. Náš tým v něm na hřišti jednoho z nejstarších českých klubů rozehrál partii, ve které domácí působili jako nepříliš zdatný sparingpartner a utrpěli krutou porážku: Šacung Benešov – SK Liapor Witte 0:6

Domácí nastoupili bez své největší opory, reprezentačního smečaře Doubravy, naši proti nim v plné síle i s Michalem Kokšteinem, který se do sestavy vrátil po tříměsíční pauze. O našem vítězství bylo rozhodnuto velice brzy, soupeř se po rychle prohraných dvojicích zmohl na odpor akorát v první trojici, kde si Kalas s Voltrem a Nepodalem vynutili třetí set, ale na bod ani oni nedosáhli a za necelé dvě hodiny bylo zameteno. Triumf našich barev byl dokonalý: 0:6 na zápasy, 1:12 na sety a 79:125 na balony!

„Po zodpovědně odehraných dvojicích a výhře první trojky už soupeř, oslabený o svého lídra Doubravu, působil odevzdaným dojmem, a tak jsme si celkem snadno zajistili v konečné tabulce základní části páté místo. O našem soupeři v play off se nejspíš rozhodne už dneska, pokud Čelákovice v posledních dvou kolech základní části uhrají aspoň bod, jdeme na Čakovice,“ shrnul vývoj utkání do dvou vět trenér našeho týmu Gerhard Knop.

O našem soupeři pro play off se pak rozhodlo o pár desítek minut později. Čelákovice doma uhrály bod za plichtu se Vsetínem, který jim stačil na potvrzení 3. místa v konečné tabulce a soupeřem pro play off jim bude Šacung, zatímco naši chlapci si to o postup do semifinále extraligy rozdají s Čakovicemi.

Zápasy: Kalas, Kadeřábek (Truc) – Jakub Medek, Bíbr 4:10, 6:10; Sehrig, Chejn (Flaks) – Vanke, Putík 4:10, 5:10; Kalas, Voltr, Nepodal – Jakub Medek, Bíbr, Kokštein (Hron) 8:10, 10:5, 6:10; Truc, Knytl, Chejn – Vanke, Matěj Medek, Putík (Musil) 5:10. 6:10; Voltr, Knytl (Nepodal) – Kokštein, Musil 8:10, 9:10; Sehrig – Hron 6:10, 2:10.

Komentáře jsou zakázány.