„Poslední zvonění“ před prázdninami
obstarala domácí výhra nad Žatcem

Velice důležitá výhra našeho A mužstva v posledním utkání Extraligy před dvouměsíční prázdninovou přestávkou nad Žatcem udělala tečku za první polovinou soutěžní sezony, která se jinak z našeho pohledu příliš nevydařila. Důležitá byla ta výhra už proto, že s téměř stoprocentní jistotou potvrdila účast SK Liapor Witte v play off a bodově náš tým srovnala se Šacungem s nadějí jej v posledních dvou kolech základní části soutěže v tabulce ještě přeskočit. Nic na tom nemění ani skutečnost, že k triumfu našeho týmu nakonec částečně přispěli hosté, kterým se v průběhu utkání zranil Petr Vít a poslední zápasový bod nám Žatec „odevzdal“ skrečí.

Utkání, jak už to v poslední době chodívá, nezačalo pro naše barvy moc šťastně. Po prvním zápase dvojic šli do vedení hosté, když Vanke s Putíkem a střídajícím Hronem nenašli recept na přesně hrající Ondru Víta se Štolkou a překvapivě snadno prohráli 6:10 a 7:10. Naštěstí hned v zápětí vše napravili Kuba Medek s Bíbrem, když po nešťastně prohraném prvním setu dokázali Petra Víta se Stehlíkem dvakrát porazit. Srovnali tak stav utkání na 1:1 a jejich „restart“ se projevil i v následujících zápasech trojic. Nejprve Vanke s Hronem a Kubínem sice ztratili první set (ze stavu 9:7 na 9:10!), ale pak si už bez většího trápení došli pro druhý zápasový bod. Na 3:1 pak obratem po div ne exhibičním výkonu zvýšili Kuba Medek s Bíbrem a Putíkem.

Že ani dvoubodové vedení není zárukou snadného vítězství se ukázalo v prostřední nepárové části utkání. Body v ní ztratili nejprve Svoboda s Kubínem a střídajícím Musilem, když ve vyrovnaném duelu třetích dvojic padli v koncovce třetího setu, a pak i Karel Hron, když se statečně, ale marně snažil čelit úřadujícímu mistru světa v singlu Ondrovi Vítovi. A bylo zase vyrovnáno…

Do „správných kolejí“ vrátila vývoj utkání Vankeho sestava, když hravě přejela druhou žateckou trojkovou formaci a přivedla náš tým podruhé do vedení, které už vydrželo až do konce utkání. Napomohlo k tomu i zranění Petra Víta, jenž si v průběhu druhého odvetného zápasu trojic pochroumal kotník, a protože Žatec přijel jen v šesti a neměl kdo střídat, bylo vymalováno.

SK Liapor Witte – SKN Žatec 6:3

Zápasy: Vanke, Putík (Hron) – Štolka, Ondra Vít 6:10, 7:10; Jakub Medek, Bíbr – Stehlík, Petr Vít 9:10, 10:8, 10:8; Vanke, Kubín, Hron – bratři Vítové, Zlatohlávek 9:10, 10:7, 10:8; Jakub Medek, Bíbr, Putík – Štolka, Stehlík, Kovařík 10:6, 10:4; Svoboda, Kubín (Musil) – Zlatohlávek, Kovařík 9:10, 10:9, 8:10; Hron – Ondra Vít 9:10, 8:10; Vanke, Kubín, Hron – Štolka, Stehlík, Kovařík 10:7, 10:6; Jakub Medek, Bíbr, Putík (Svoboda) – bratři Vítové, Zlatohlávek 9:10, 10:3, 10:6; Vanke, Putík – Stehlík, Petr Vít 10:0, 10:0 scr. Sety: 13:9. Vývoj skóre: 0:1, 3:1, 3:3, 6:3.

 

Komentáře jsou zakázány.