Z Čakovic přivezlo naše áčko cenný bod,
našlápnuto přitom mělo na jasnou výhru

Spravit si sebevědomí po nevydařených utkáních v Modřicích a s Čelákovicemi chtěli hráči našeho A týmu v Praze na hřišti úřadujících vicemistrů republiky Avie Čakovice. Přivezli odtud velice cenný bod za remízu 5:5, ta je ale přitom vzhledem k vývoji utkání úspěchem spíše pro domácí.

Duel začal pro naše barvy velice dobře i přes to, že se kvůli absenci smečařů Dana Svobody a Matěje Medka opět muselo míchat sestavami. V polovině utkání to dokonce vypadalo, že si z Čakovic odvezeme kanára, jenomže pak se někde něco zadrhlo. „V prostřední nepárové části jsme měli jak ve vložené dvojce, tak v singlu navrch, a měli jsme, když už ne oba, tak alespoň jeden z těch zápasů dohrát na vítězství, ale oba jsme nakonec prohráli a tím dostali soupeře zpátky do sedla a sebe pod tlak. Začali jsme se bát o výsledek a domácí vyrovnali,“ přiblížil krizové momenty trenér našeho A mužstva Gerhard Knop.

Zpátky do hry nás vrátili až Honza Vanke s Danem Putíkem, když v první odvetné dvojce dokázali po prohraném prvním setu otočit vývoj zápasu a vybojovat veledůležitý pátý bod. Plichta byla jistá, na vítězný bod už ale naši hráči nedosáhli. Do rozhodujícího posledního zápasu šla naše první dvojka se zraněným Bíbrem a střídajícím Hronem, a to na Kučeru s Tomášem Chadimem nestačilo.

„Remíza je vzhledem k vývoji utkání zklamání, ale vzhledem ke stavu, v jakém se náš tým aktuálně nachází, je to důležitý a cenný výsledek. Díky všem za nezměrnou vůli, kterou projevili, za bojovnost a i za ten výsledek. Teď nás čeká dva týdny pauza a po ní se nám snad už vrátí Matěj Medek a bude líp,“ uzavřel svoje ohlédnutí za utkáním Gerhard Knop.

Avia Čakovice – SK Liapor Witte 5:5

Zápasy: Jiří Kalous, Jakub Chadim – Jakub Medek, Bíbr 8:10, 9:10; Kučera, Tomáš Chadim – Vanke, Putík 8:10, 10:8, 8:10; Jiří Kalous, Kučera, Jakub Chadim – Jakub Medek, Bíbr, Kubín 10:4, 7:10, 7:10; Pachman, Souček, Fík (Zdeněk Kalous) – Vanke, Hron, Musil 7:10, 5:10; Pachman, Souček – Kubín, Musil 10:7, 9:10, 10:7; Jiří Kalous – Hron 8:10, 10:6, 10:8; Jiří Kalous, Kučera, Jakub Chadim – Vanke, Hron, Musil (Putík) 10:4, 10:9; Pachman, Souček, Fík – Jakub Medek, Bíbr, Kubín 10:8, 10:4; Jiří Kalous, Jakub Chadim – Vanke, Putík 10:8, 8:10, 7:10; Kučera, Tomáš Chadim – Jakub Medek, Bíbr (Hron) 10:7, 10:8. Sety: 13:12. Průběh utkání: 0:4, 4:4, 4:5, 5:5.

Komentáře jsou zakázány.