Přeskočit na obsah

Extraligu pošpinil nechutný incindent, jeho obětí byl v Modřicích Matěj Medek

Nečekaným výsledkem skončilo sobotní utkání 8. kola Extraligy nohejbalu mezi MNK Modřice a karlovarským SK Liapor Witte. Domácí, kteří měli našlápnuto na jasnou výhru 6:0, nakonec odešli ze hřiště stejným poměrem poraženi. O kontumační prohře Modřic rozhodl jeden z „fanoušků“ moravského klubu, když mimo hrací plochu fyzicky napadl Matěje Medka. Ten musel být následně ošetřený v nemocnici a utkání bylo předčasně ukončeno.

Náš tým tak přišel „zadarmo“ ke dvěma bodům, které si ani nezasloužil, utkání se totiž od samotného začátku vyvíjelo zcela jednoznačně ve prospěch domácích. Vyhráli všechno, co se vyhrát dalo, a nám dovolili jen dva sety. Poprvé si třetí zkrácenou sadu vynutili bratři Medkové s Tomášem Bíbrem v souboji s modřickou elitou Pospíšilem, Müllerem a Rosenberkem, podruhé ve „vložence“ Svoboda s Kubínem a střídajícím Musilem v souboji s domácími mladíčky Tomášem Guldou, Hanusem a střídajícím Burianem. Třetí (a možná i čtvrtý?) set pro Liapor mohl ještě uhrát Hron v singlu, ale vedení 8:4 ve 2. setu už mu nebylo dopřáno dotáhnout do konce. K incinentu se ještě vrátíme.

MNK Modřice – SK Liapor Witte 0:6

Zápasy: Kop, Müller – Vanke, Matěj Medek 10:7, 10:6; Pospíšil, Rosenberk – Jakub Medek, Bíbr (Hron) 10:6, 10:8; Pospíšil, Müller, Rosenberk – bratři Medkové, Bíbr 10:9, 9:10, 10:7; Kop, Topinka, Hanus – Vanke, Kubín, Hron (Svoboda) 10:8, 10:6; Hanus, T. Gulda (Burian) – Svoboda, Kubín (Musil) 10:6, 8:10, 10:7; Hanus – Hron 10:6, 8:4 (předčasně ukončeno).