Přeskočit na obsah

Výhra v Českém Brodě udržela naše áčko ve hře o play off

Datum 8. května je v kalendáři zapsané jako „Den vítězství“ a vítězství ten den slavili i hráči a příznivci karlovarského SK Liapor Witte. V posledním kole první poloviny základní části Extraligy si pro výhru 2:6 a důležité dva body zajeli na hřiště předposledního týmu tabulky do Českého Brodu. Výhra to byla veledůležitá, porážka v Brodě by náš tým ňebezpečně přiblížila pásmu, ve kterém se hraje o udržení v soutěži.

Úvodní duely dvojic byly vyrovnané, oba končily 10:9 ve 3. setu. V prvním zápase se radovali Kuba Medek s Tomášem Bíbrem po výhře nad Kaděrou s Vedralem, ve druhém Vanke s Putíkem podlehli Janíkovi s Vokáčem, jehož v koncovce třetího setu střídal Ešner. Vyrovnaný byl i první zápas trojic, ve kterém o vítězství bratří Medků s Bíbrem nad domácí sestavou Matějka, Vedral, Sýkora rozhodla za stavu 9:9 ve 3. setu fatální chyba střídajícího Cibulky, jenž trestuhodně promarnil útok. Druhá trojka už byla jednoznačnou záležitostí Vankeho s Kubínem a Hronem, kteří zejména ve 2. setu nedali Ešnerovi se Štěpařem, Janíkem a střídajícím Vokáčem moc šancí vyniknout a zvýšili stav utkání na 1:3 pro Karlovy Vary.

Domácí se s tím pochopitelně nechtěli smířit a snížili hned v následujícím zápase třetích dvojic, když Svoboda s Musilem a střídajícím Kubínem nenašli recept na Cibulku se Sýkorou. Naše vedení naštěstí hned na to na dva body navýšil Karel Hron, když v nervydrásající koncovce třetího setu porazil nejtěsnějším poměrem 10:9 Marka Vedrala.

Hronův triumf v singlu byl rozhodující pro další vývoj utkání. Za stavu 2:4 bylo o našem konečném vítězství prakticky rozhodnuto, neboť trojice jsou dlouhodobě silnější karlovarskou zbraní.  Svou úlohu splnily i tentokrát, když ani Vankeho sestava proti Matějkově, ani bratři Medkové s Bíbrem proti Ešnerově trojici nezaváhaly.

Slavoj Český Brod – SK Liapor Witte 2:6

Zápasy: Vedral, Kaděra – Jakub Medek, Bíbr (Hron) 8:10, 10:4, 9:10; Vokáč, Janík (Ešner) – Vanke, Putík (Matěj Medek) 10:7, 6:10, 10:9; Vedral, Sýkora, Matějka (Cibulka) – bratři Medkové, Bíbr 5:10, 10:6, 9:10; Ešner, Janík, Štěpař (Vokáč) – Vanke, Kubín, Hron 7:10, 3:10; Cibulka, Sýkora – Svoboda, Musil (Kubín) 10:8, 9:10, 10:8; Vedral – Hron 6:10, 10:6, 9:10; Cibulka, Sýkora, Matějka (Vedral) – Vanke, Kubín, Hron 6:10, 7:10; Ešner, Janík, Štěpař (Vokáč, Kaděra) – bratři Medkové, Bíbr 9:10, 4:10. Sety 7:14. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6.

Díky dvěma bodům z Českého Brodu zůstává Liapor na 6. místě, které zaručuje postup do play off, i když z nejhorší možné pozice. Soutěž je ovšem teprve v polovině a je relativně dost času si tohle postavení vylepšit. Lehké to určitě nebude, odvetná část začíná už v sobotu, kdy SK Liapor Witte Liapor nastoupí v Modřicích na hřišti aktuálně druhého týmu tabulky.