Přeskočit na obsah

Šacung si z Doubí odvezl výhru, na kterou čekal dlouhých osm roků

Měla to být jasná výhra domácích, vždyť přinejmenším „papírově“ byli v sobotním utkání se Šacungem favority. Naposledy totiž Benešovští v Doubí triumfovali před dlouhatánskými osmi roky 3. dubna 2010, od té doby se tady ve vzájemných utkáních z vítězství čtyřikrát radovali hráči v červených dresech SK Liapor Witte a třikrát se soupeři rozešli smírně. Prohra našich barev se tedy rozhodně nečekala, a tím bylo zklamání všech příznivců našeho týmu hlubší.

Zaděláno na porážku bylo hned v úvodu utkání, když Kuba Medek s Tomášem Bíbrem nedokázali zopakovat svůj excelentní výkon z utkání v Žatci z minulého kola a v zoufalém boji podlehli nadšeně hrajícím mladíčkům Sehrigovi (21) s Chejnem (20). Další rána přišla hned vzápětí, když ve druhé dvojce Matěj Medek s Putíkem nedokázali v 1. setu do vítězného konce dotáhnout ani vedení 8:4 a Doubravovi s Kalasem pak o balon podlehli i v nervydrásající koncovce 3. setu.

Naši pak bez Honzy Vankeho, který sice tým přivedl na hřiště, ale do hry kvůli zranění zad nezasáhl, neuspěli ani ve trojkách. Ze čtyř vyhráli akorát tu první, ve které bratři Medkové s Bíbrem ve třech setech přetlačili benešovskou legendu Frantu Kalase, kterému sekundovali Voltr s Nepodalem a alternujícím Chejnem. Druhý a poslední bod pro Karlovy Vary pak vybojoval Karel Hron, když v singlu po skvělém výkonu zejména ve 2. setu jasně porazil dvoumetrového čahouna Doubravu i s jeho „nechytatelným“ smečovaným podáním.

„I při velkém oslabení o Honzu Vankeho jsme měli soupeři sebrat aspoň bod, bohužel nám pár zápasů vysloveně nesedlo a nádherné souboje Matěje Medka s Putíkem ve dvojicích a bratří Medků s Bíbrem ve trojicích jsme i přes velmi dobře uhrané sety jsme nedotáhli do vítězného konce. V příštím kole, které se hraje už v úterý, nás čeká utkání o play off v Českém Brodě, kde na dva body určitě máme, i kdybychom museli hrát opět bez Vankeho. Takže je třeba hodit Šacung za hlavu a soustředit se na Brod,“ komentoval výkon svých svěřenců karlovarský trenér Gerhard Knop.

SK Liapor Witte – Šacung Benešov 2:6

Zápasy: Jakub Medek, Bíbr – Chejn, Sehrig 7:10, 8:10; Matěj Medek, Putík – Doubrava, Kalas 9:10, 10:6, 9:10; bratři Medkové, Bíbr – Kalas, Voltr, Nepodal (Chejn) 10:7, 8:10, 10:9; Svoboda, Putík, Kubín (Hron) – Doubrava, Sehrig, Knytl 8:10, 4:10; Svoboda, Musil (Kubín) – Nepodal, Truc 8:10, 5:10; Hron – Doubrava 10:9, 10:6; bratři Medkové, Bíbr – Doubrava, Sehrig, Knytl 10:7, 9:10, 6:10; Musil, Putík, Hron (Svoboda, Kubín) – Kalas, Voltr, Nepodal 8:10, 9:10. Sety 6:13. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:6.