Přeskočit na obsah

Duel v Modřicích skončil bez vítěze

Po dvouměsíční prázdninové pauze se první zářijovou sobotu opět rozběhla Extraliga nohejbalu. Hrálo se 13. a tedy předposlední kolo základní části, ve kterém A tým SK Liapor Witte v roli úřadujících mistrů republiky nastoupil na hřišti mnohonásobných šampionů v Modřicích. Střetli se sousedé v tabulce a téměř jistí soupeři pro play off, hrálo se tedy hlavně o to, kdo bude mít v prvním kole play off výhodu domácího prostředí. Podlehné a dramatické utkání skončilo po téměř čtyřech hodinách zaslouženou remízou, náš tým tedy v tabulce udržel jednobodový náskok, a nejspíš už to tak zůstane.

Vstup do utkání vypadal pro naše barvy velice slibně, po třísetové výhře Kuby Medka s Hronem nad Pospíšilem s Müllerem v úvodu utkání jsme šli možná překvapivě, ale určitě zaslouženě do vedení 0:1. Jenže už ve druhém zápase dvojic přišla studená sprcha, když Vanke s Matějem Medkem v 1. setu padli 10:3 a ani výrazně zlepšený výkon ve druhém setu na vítězství nestačil, a bylo vyrovnáno.

V trojkách to bylo naopak. V prvním zápase Kuba Medek s Hronem a Kokšteinem nestačili na úřadující mistry republiky Pospíšila s Müllerem a Rosenberkem a do vedení šly Modřice. O vyrovnání se pak postarali Vanke s Matějem Medkem a Hronem, když ve vyrovnaném duelu přetlačili druhou modřickou trojku dvakrát 9:10.

V zápase třetích dvojic se odehrál doslova generační souboj, když proti domácím mladíkům Tomáši Guldovi (21) a Janu Hanusovi (19) nastoupili karlovarští matadoři Jirka Dvořák (43) a Michal Kokštein (40). A bylo to jak na houpačce, v prvním setu dominovala jasně zkušenost a ve druhém zase mládí (posílené ovšem střídajícím Pavelkou (33), které nakonec v rozhodujícím třetím setu poslalo domácí tým podruhé do vedení. O vyrovnání se pak musel postarat Karel Hron, a popravdě řečeno, neměl s tím moc práce. Rosenberk je určitě skvělý hráč do dvojek i trojek, ale singla neumí ani náhodou, a v zápase uhrál jen pět balonů.

V trojkových odvetách zaváhala mistrovská Pospíšilova formace jen v prvním setu, který Vankeho trojka vyhrála 5:10, ale v dalších dvou si neporazitelnost sebrat nenechala. Modřice šly do vedení potřetí, ale ani tentokrát jim dlouho nevydrželo, o rychlé vyrovnání se postarali Kuba Medek s Bíbrem a Kokšteinem.

Konečné vítězství nepřinesly ani deblové odvety. Jistotu alespoň bodu si nejprve zařídili Karlovarští, když Vanke s Matějem Medkem udolali Pospíšila s Müllerem, a v posledním zápase dne i domácí výhrou Pelikána s Rosenberkem nad našimi Kubou Medkem a Hronem.

MNK Modřice – SK Liapor Witte 5:5

Zápasy: Pospíšil, Müller – Jakub Medek, Hron 9:10, 10:7, 9:10; Rosenberk, Pelikán – Vanke, Matěj Medek 10:3, 10:9; Pospíšil, Müller, Rosenberk – Jakub Medek, Bíbr, Kokštein 10:8, 10:8; Pavelka (Tomáš Gulda), Pelikán, Topinka – Vanke, Matěj Medek, Hron 9:10, 9:10; Hanus, Tomáš Gulda (Pavelka) – Dvořák, Kokštein 5:10, 10:3, 10:7; Rosenberk – Hron 1:10, 4:10; Pospíšil (Hanus), Müller, Rosenberk – Vanke, Matěj Medek, Hron 5:10, 10:9, 10:6; Pavelka (Tomáš Gulda), Pelikán, Topinka – Jakub Medek, Bíbr, Kokštein 9:10, 8:10; Pospíšil, Müller – Vanke, Matěj Medek 5:10, 7:10;  10:8, 10:8; Rosenberk, Pelikán – Jakub Medek, Hron 10:3, 10:8. Sety: 11:12. Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 3:3, 3:3, 4:3, 4:5, 5:5.