Přeskočit na obsah

Nohejbalové superfinále letos bez Modřic, zato v něm nebude chybět SK Liapor Witte!

Michal Kokštein

To, co se Martin Maršálek v Nohec Magazinu odvážil naznačit jen s otazníkem – „Extraligové finále bez Modřic?“ – je po sobotě skutkem!  Nohejbalové superfinále se bude skutečně, poprvé od roku 2011, kdy bylo v naší nejvyšší soutěži poprvé zavedeno, hrát bez Modřic. A zasloužili se o to hráči v červených dresech SK Liapor Witte, kteří úřadujícího mistra republiky dvěma jasnými výhrami vyřadili už v semifinále. Po šokující výhře 3:5 před týdnem v Modřicích dokázali svůj výkon zopakovat i „doma“ v Doubí.

První polovina utkání přitom vypadala spíš na triumf hostí, kteří se netajili touhou odčinit porážku z Modřic a vynutit si rozhodující třetí duel, který by se hrál opět u nich. Náš tým šel v úvodu sice do vedení 1:0, když Vanke s Kokšteinem a střídajícím Bláhou udolali ve dvou setech Pospíšila s Müllerem, ale Pelikán s Rosenberkem okamžitě vyrovnali, a když pak hosté vyhráli obě trojky a vedli 1:3, začaly se nad areálem stahovat mraky. A nejenom ty dešťové, které hrozily každou chvílí, že se protrhnou a zaženou celý ten nohejbalový cirkus do KV Areny.

Do útoku zatroubil, stejně jako před týdnem v Modřicích, Karel Hron. V duelu s Pavlem Kopem se nenechal zahnat do kouta a v 1. setu předvedl doslova husarský kousek, když se mu povedlo třemi „trefami“ v řadě otočit z málem beznadějných 7:9 na vítězných 10:9. Ve druhém setu už tahal za delší konec provazu, svého o hlavu většího soupeře dorazil 10:8, a své spoluhráče tak jako by pokropil živou vodou.

Projevilo se to hned v následujícím zápase, když Vankeho trojka deklasovala Kopovu formaci málem v exhibičním stylu. A když pak Kuba Medek s Kokšteinem, Dvořákem a střídajícím Bláhou udolali modřickou elitu Pelikána s Müllerem a Rosenberkem dvakrát 10:9 a otočili stav utkání na 4:3, začínalo se v Doubí pomalu slavit. Utkání, které přineslo nohejbal nejvyšší kvality spojené s maximálním nasazením na obou stranách hřiště, uzavřel souboj elitních dvojic, který byl jakýmsi zlatým hřebem celého duelu. Vanke s Kokšteinem a střídajícím Bláhou v něm ve vyrovnaném, dramatickém a pohledném souboji plném parádních výměn a lišáckých fint (ze strany Michala Kokšteina zejména), porazili Pelikána s Rosenberkem ve 3. setu 10:7 a v Doubí vypukla obrovská radost.

SK Liapor Witte – MNK Modřice 5:3

Zápasy: Vanke, Kokštein (Bláha) – Pospíšil, Müller (Kop) 10:8, 10:8; bratři Medkové (Dvořák) – Pelikán, Rosenberk 6:10, 5:10; Vanke, Matěj Medek, Hron (Vl. Kubín ml.) – Pospíšil, Müller, Rosenberk 9:10, 6:10; Jakub Medek, Kokštein, Dvořák (Bláha) – Kop, Pelikán, Topinka (Gulda) 7:10, 10:9, 8:10; Hron – Kop 10:9, 10:8; Vanke, Matěj Medek, Hron – Kop, Pelikán, Topinka (Gulda) 10:7, 10:5; Jakub Medek, Kokštein, Dvořák (Bláha) – Pospíšil, Müller, Rosenberk 10:9, 10:9; Vanke, Kokštein (Bláha) – Pelikán, Rosenberk 10:8, 8:10; 10:7. Sety: 11:7. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3