Přeskočit na obsah

Rozjetý tým SK Liapor Witte triumfoval na hřišti čtyři roky neporažených Modřic

První říjnová sobota bude v dějinách jedenáctinásobných (!) klubových mistrů republiky zapsána černým písmem. Tým, který už více než čtyři roky od 8. září 2012 nepoznal hořkost porážky, se musel sklonit před A mužstvem SK Liapor Witte. A ještě k tomu doma v Modřicích!

Utkání bylo v první půli zcela vyrovnané, domácí vyhráli první dvojku i první trojku, ale naši hráči pokaždé dokázali vyrovnat. Prohru své druhé trojky budou možná v Modřicích svádět na zranění Pavla Kopa, kterého se pak ve zbytku utkání pokusil nahradit hrající trenér Petr Gulda, ale tým, který si dělá ambice na dvanáctý titul, by ztráta jednoho hráče neměla rozhodit. A navíc – naši hráli mimořádně dobře!

Rozhodujícím pro celkový výsledek bylo vítězství Karla Hrona v singlu, které Liapor dostalo do vedení 2:3. Domácí sice ještě dokázali srovnat na 3:3, když v „souboji elit“ Pospíšil s Rosenberkem a Müllerem porazili Vankeho trojku, ale následné vítězství formace Kuby Medka s Kokšteinem a Dvořákem je opět dostalo pod tlak. Definitivně pak více než čtyřletou neporazitelnost Modřic uťali Vanke s Kokšteinem a střídajícím Dvořákem, když v posledním zápase dne ve dvou setech vyřídili Pelikána s Rosenberkem.

MNK Modřice – SK Liapor Witte 3:5

Zápasy: Pelikán, Rosenberk – bratři Medkové (Hron) 10:6, 8:10, 10:8; Kop, Müller – Vanke, Kokštein 7:10, 10:8, 8:10; Pospíšil, Rosenberk, Müller – Jakub Medek, Dvořák, Kokštein (Vl. Kubín ml.)10:5, 10:9; Kop, Pelikán, Topinka (Petr Gulda) – Vanke, Matěj Medek, Hron 9:10, 2:10; Müller – Hron 4:10, 6:10; Pospíšil, Rosenberk, Müller – Vanke, Matěj Medek, Hron 10:4, 10:8; Pelikán, Topinka, Petr Gulda – Jakub Medek, Dvořák, Kokštein 9:10, 4:10; Pelikán, Rosenberk – Vanke, Kokštein (Dvořák) 9:10, 8:10. Sety: 7:11. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5. Hrací doba: 3:15 hod.

Jak viděl utkání vedoucí A mužstva SK Liapor Witte Tomáš Bíbr:
„První dvojice, bratři Medkové, kteří hráli v play off v tomto složení poprvé, od začátku nadchli bojovností, a i s troškou smůly prohráli ve 3. setu 10:8. Druhá dvojice probíhala stejně, ale s obrácenou koncovkou.
První trojice byla v plné režii Pospíšila a skvělou obranou a útokem nepustila soupeře k ničemu. Druhá trojice byla ze začátku vyrovnaná, pak za stavu 6:4 pro nás v nevinném souboji na bloku utrpěl Kop zranění třísel a musel střídat. Dá se říct, že se jednalo o zlomový okamžik utkání, Vanke s rezervou trojici vyhrál.
Singl byl už ze strany domácích otázkou vabank. Za zraněného Kopa nastoupil Müller, Karel Hron prokázal zkušenosti a Müllera porazil rozdílem třídy.
Za stavu 3:2 šly na sebe elitní trojice, Vanke proti Pospíšilovi, a bohužel pro nás opět nadstandardní hra Pospíšila přejela Vankeho rozdílem třídy. Čtvrtý bod pro nás vyhrála Medkova trojice, když dokázali otočit první set a vyhrát 10:9 a nasledně už s rozdílem třídy i druhý.
Poslední dvojice nabídly z obou stran excelentní představení. První set probíhal bod za bodem až do stavu 8:8, kdy potřebný bod chytil a ledově proměnil Kokštein, který pak za stavu 9:9 prokázal zkušenosti a formu a kraťasem zakončil set. Ten druhý pak probíhal stejně s naším náskokem útoku až do stavu 7:8, kdy střídající Dvořák přinutil Rosenberka k chybě, a zpět střídající Kokštein připravil Vankemu útok, který ukončil celé utkání.“