Přeskočit na obsah

Na rozjetý Vsetín náš oslabený tým neměl šanci

Dva zápasové body, které v sobotu uhrála Vankeho trojka, bylo nejspíš maximum, které se dalo v utkání s rozjetým Vsetínem reálně očekávat. Tým, který v posledních dvou kolech sebral oba body Čakovicím a bod Modřicím, si nepřipouštěl žádné problémy a poslal naše áčko do spodní poloviny extraligové tabulky.

Cestu Vsetína ke triumfu odstartovali Brutovský se Stupákem jednoznačnou výhrou nad naším nově poskládaným deblem, ve kterém se vedle Radima Kubína objevil navrátilec do sestavy Honza Kubát. Neuspěla ani naše elitní dvojka Vanke s Kokšteinem, která sice Plachému s Pavelkou sebrala set, ale bod už ne. Na 3:0 pak zvýšili Brutovský se Stupákem a Gebelem, s nimiž Svoboda s bratry Kubíny a střídajícím Kubátem drželi krok akorát v 1. setu, ale ve druhém uhráli jen dva balony, a to ještě jeden z nich byl Stupákův zahozený servis.

Že se ve Varech také hraje špičkový nohejbal, předvedli Vanke s Matějem Medkem a Kokšteinem, když druhé domácí trojce dovolili v prvním setu jen čtyři a ve druhém dokonce jen jediný míč. Dobře začala i „vložená“ dvojka Matěj Medek s Vlastou Kubínem a střídajícím Svobodou, která v 1. setu otočila nepříznivých 9:7 na vítězných 9:10, ale v dalších dvou setech už kralovali domácí Gebel s Belkem. Jako skutečný král singlu pak nastoupil na hřiště úřadující mistr České i Slovenské republiky Ladislav Stupák, když v souboji s Matějem Medkem dokázal, že tituly rozhodně nedostal zadarmo a postrčil Vsetín na 5:1.

To nejlepší, co měly oba týmy momentálně k dispozici (řečeno slovy domácího moderátora utkání), se sešlo na hřišti v prvním odvetném zápase trojic, kde se utkaly sestavy vedené Brutovským a Vankem. Očekávané drama se ale nekonalo, Vankeho sestava vyhrála celkem snadno dvakrát 7:10 a upravila na 5:2. Jiskřička naděje, kterou pak ve 2. setu vykřesali Kubínové s Kubátem na bloku, ale ve 3. setu zhasla.

Máme za sebou tři nejtěžší utkání první půlky základní části a bilance je hrozivá. Nezískali jsme ani bod a místo toho jsme na dlouhou dobu přišli hned o dva hráče – v domácím utkání s Čakovicemi se zranil Tomáš Bíbr a v Modřicích Karel Hron. Do odvet vstoupí naše áčko už tuhle sobotu 4. června domácím utkáním s Budějovicemi, snad se povede restart.

NK Climax Vsetín – SK Liapor Witte 6:2

Zápasy: Brutovský, Stupák – Kubát, Radim Kubín 10:6, 10:5; Plachý, Pavelka – Vanke, Kokštein 10:7, 7:10, 10:8; Brutovský, Stupák, Gebel – Svoboda (Kubát), bratři Kubínové 10:8, 10:2; Belko, Gargulák, Plachý (Pavelka, Vichtora) – Vanke, Matěj Medek, Kokštein 4:10, 1:10; Gebel, Belko – Matěj Medek, Vlasta Kubín 9:10, 10:4, 10:6; Stupák – Matěj Medek 10:2, 10:3; Brutovský, Stupák, Gebel – Vanke, Matěj Medek, Kokštein 7:10, 7:10; Belko, Gargulák, Plachý (Pavelka) – Svoboda (Kubát), bratři Kubínové 10:6, 8:10, 10:6. Sety: 12:7. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2.