Přeskočit na obsah

Bod z Modřic pro nás znamená postup do play off ze 3. místa!

Neuvěřitelné se stalo skutkem a náš řadou expertů i „expertů“ už odepisovaný tým bude i letos hrát o medaile. Na postup do play off ze 3. místa nakonec stačil bod, který naši hráči vydřeli za remízu 5:5 v Modřicích:

Utkání bylo od začátku do konce vyrovnané, každý chvilku tahal pilku. V první půli tahali za delší konec provazu naši, když vyhráli úvodní dvojku a obě trojky, nepárová část se pak odehrála v režii domácích, kteří vyhráli vloženou dvojku i singla a srovnali na 3:3. Do vedení šly Modřice poprvé až v sedmém zápase dne, kdy Pospíšilova trojice s vypětím sil porazila sestavu Jakuba Medka 10:8 ve 3. setu, ale pak Vanke s Matějem Medkem a Kokšteinem po suvrénním výkonu smazali druhou modřickou trojici 8:10 a 7:10 a bylo zase vyrovnáno.

O to, že domácí zaokrouhlí svou sérii neporazitelnosti na rovných padesát utkání v nepřerušené řadě, se v následujícím zápase postarali Kop s Müllerem, když po přesvědčivé dvousetové výhře nad Kubou Medkem s Bíbrem vybojovali pro Modřice pátý bod. Na naší straně se o pátý bod zasloužili výhrou nad Pospíšilem a Rosenberkem Honza Vanke s Michalem Kokšteinem. První set, plný nádherných dlouhých výměn i nepochopitelných minel, vyhráli jasným poměrem 6:10, ve druhém byli pořád o krok vepředu až do stavu 6:7, ale pak se domácím podařilo otočit na 8:7 a za delší konec provazu tahali pro změnu oni. Jenže v koncovce, která byla v poslední době spíše slabinou našeho celku, Modřičtí za stavu 9:9 neproměnili útok a na naší lavičce zavládla radost.

Jak z ostatních výsledků posledního kola vyplývá, náš tým by nakonec do semifinále proklouzl, i kdyby v Brně prohrál. Tím samozřejmě není řečeno, že boj, který trval více než čtyři hodiny a bylo při něm odehráno 443 balonů, byl zbytečný. Remíza v Modřicích znamená nejenom 3. místo, které je samozřejmě pro semifinále lepší pozice než „bramborová“, ale hlavně může být pro play off důležitou psychickou vzpruhou. Vždyť ji vybojoval tým, který do Brna odjížděl nejenom bez singlisty Hrona, ale i bez zkušených Bláhy a Dvořáka, a na soupisce se tak objevili nejenom oba bratři Kubínové, ale letos poprvé i Honza Kubát.

Sokol Modřice – SK Liapor Witte 5:5

Výsledky zápasů: Kop, Müller – Vanke, Kokštein 6:10, 10:9, 8:10; Pospíšil, Rosenberk – Jakub Medek, Bíbr 9:10, 10:7, 10:5; Pospíšil, Rosenberk, Müller – Vanke, Matěj Medek, Kokštein 7:10, 10:9, 8:10; Kop, Topinka, Gulda (Hanus) – Jakub Medek, Bíbr, Vlasta Kubín (Radim Kubín) 4:10, 10:5, 8:10; Topinka, Hanus – Matěj Medek, Vlasta Kubín (Radim Kubín) 8:10, 10:8, 10:8; Kop – Kokštein 10:5, 10:5; Pospíšil, Rosenberk, Müller – Jakub Medek, Bíbr, Vlasta Kubín (Radim Kubín) 10:5, 9:10, 10:8; Kop, Topinka, Gulda – Vanke, Matěj Medek, Kokštein 8:10, 7:10; Kop, Müller – Jakub Medek, Bíbr 10:7, 10:5; Pospíšil, Rosenberk – Vanke, Kokštein 6:10, 9:10. Sety: 13:13. Balony: 227:216. Vývoj utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5.