Přeskočit na obsah

Do třetice všeho špatného prohrálo naše áčko i v Čelákovicích

Porážkami v Českých Budějovicích a doma se Vsetínem otřesený A tým SK Liapor Witte podlehl v sobotu do třetice všeho špatného i na hřišti předposledního celku tabulky v Čelákovicích 6:3. „Křeč z chybějících bodů pro play off tentokrát napadla Honzu Vankeho, který poprvé nebodoval. Bez jeho bodů, i přes výborný vstup do utkání Jakubovy dvojice i trojice, tak výsledek opět přišel vniveč a play off je nyní spíše snem, než reálnou představou. Prohráváme setboly i mečboly s útokem už několik utkáni a díky tomu jsme na hraně play out a neúspěšné sezony,“ reagoval na porážku bezprostředně po utkání trenér našeho áčka Gerhard Knop.

.
Vstup do utkání nám přitom tentokrát vyšel výborně, když Kuba Medek s Bíbrem v úvodním zápase rozebrali Spilku s Kolenským a přivedli Liapor do vedení. To ale hned vzápětí vzalo za své. Vanke s Dvořákem v souboji s Kaděrou a Flekačem sice velmi přesvědčivě vyhráli 1. set 6:10, ale ve 2. setu se tahle dvojka úplně sesypala a první balon uhrála až za stavu 7:0, a recept na domácí debl nenašla ani ve 3. setu, takže bylo srovnáno.

Podobně to šlo ve trojicích. Kuba Medek s Dvořákem a Kokšteinem sice 1. set prohráli ohromujícím rozdílem 10:3, ale v dalších dvou setech dokázali i s přispěním střídajícího Karla Bláhy na Spilkovu formaci najít recept a opět jsme byli o krok napřed. A mohlo to být o dva, jenže ve druhém zápase trojic jsme měli za stavu 9:9 ve 3. setu útok, který ale Honza Vanke neproměnil a bylo opět vyrovnáno.

Potřetí bylo vyrovnáno po nepárové části utkání, ve které nejprve nestárnoucí Bláha s Kokšteinem (se součtem věku 84!) přehráli Vedrala se Součkem, ale pak Tomáš Bíbr v singlu podlehl exmistru republiky v téhle disciplíně Kolenskému.

Druhá polovina utkání už nebyla zdaleka tak vyrovnaná a otěže čím dál pevněji drželi v rukou domácí. O Výsledku bylo v podstatě rozhodnuto už po druhých zápasech trojic, ve kterých tentokrát neuspěla ani jedna z karlovarských sestav, a definitivně hřebík do rakve našich nadějí zatloukli Spilka s Kolenským, když v posledním zápase dne porazili Vankeho dvojku.

Spartak Čelákovice – SK Liapor Witte 6 : 3

Výsledky zápasů: Spilka, Kolenský – Jakub Medek, Bíbr 10:7, 8:10, 8:10; Flekač, Kaděra – Vanke, Dvořák 6:10, 10:4, 10:7; Spilka, Kolenský, Bareš – Jakub Medek, Dvořák, Kokštein (Bláha) 10:3, 8:10, 9:10; Flekač, Kaděra, Souček – Vanke, Matěj Medek, Kubín 10:8, 5:10, 10:9; Vedral, Souček – Bláha, Kokštein 6:10, 9:10; Kolenský – Bíbr 10:5, 10:9; Spilka, Kolenský, Bareš – Vanke, Matěj Medek, Kubín 10:9, 5:10, 10:5; Flekač, Kaděra, Souček – Jakub Medek, Dvořák, Kokštein (Bíbr) 10:7, 10:7; Spilka, Kolenský – Vanke, Dvořák (Matěj Medek) 10:9, 10:8. Sety: 14:9. Vývoj utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 6:3.