Přeskočit na obsah

Dvojnásob nešťastný pátek: áčko ztratilo body a nejspíš i Karla Hrona

Šlágrem posledního kola první poloviny základní části extraligy byl nesporně souboj dvou dlouhodobě nejúspěšnějších celků českého nohejbalu. Odehrával se na dvorcích aktuálně druhého celku soutěže SK Liapor Witte, kam zavítal lídr extraligové tabulky Sokol Modřice. Dopadlo to pro naše barvy nevesele, ztratili jsme body a zřejmě i Karla Hrona, který se v utkání bez cizího zavinění zranil a dneska jen Bůh ví, jak dlouho bude muset pauzírovat.

SK Liapor Witte – Sokol Modřice 2:6

Utkání začali lépe hosté, když Kop s Müllerem v první setu prvních dvojic zaskočili Vankeho s Kokšteinem 6:10. Domácí dvojka pak sice druhý set vyhrála 10:4, ale ve třetím setu byli opět šťastnější hosté, kteří ho nakonec nechytatelnou smečí Pavla Kopa vyhráli 9:10 a šli do vedení. Dlouho jim nevydrželo, o vyrovnání se postarali hned Kuba Medek s Bíbrem, když přehráli Pospíšila s Pelikánem 10:8 a 10:9, a když potom Vanke s Matějem Medkem a Hronem v zápase prvních trojic celkem hladce porazili Kopovu sestavu ve 2. setu 10:4, přehouplo se vedení na naší stranu. Modřice pak zásluhou vítězství Pospíšila s Müllerem a Topinkou v zápase druhých trojic vyrovnaly a do nepárové části utkání se šlo za stavu 2:2.

Zápas třetích dvojic, ve kterém proti Matěji Medkovi s Hronem nastoupili brněnští holobrádci Tomáš Gulda s Michalem Bertkem (19 a 20 let), vypadal dlouho jako snadná záležitost naší dvojky, která vedla už 8:4, ale pak se někde něco zlomilo, hosté neuvěřitelnou sérií šesti míčů v řadě otočili na 8:10 a ve vítězném tažení pokračovali i ve 2. setu, ve kterém nepomohlo ani dvojí střídání Radimem Kubínem. A prohra třetí dvojky přitom ještě nebyla to nejhorší, co náš tým v pátek čekalo. Tragédie přišla v singlu, když Karel Hron po odehrání pouhých dvou míčů nešťastně uklouzl a zůstal ležet. Po ošetření na střídačce se sice na hřiště vrátil a dokonce ještě vyhrál první set, ale víc už mu jeho zranění nedovolilo. Tím bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Hosté vedli 2:4, a když v následujícím zápase trojic, nejspíš nejkvalitnějším a nejdramatičtějším z celého utkání, podlehla Vankeho sestava 9:10 ve 3. setu, nebylo už co řešit.

„Se soupeřem oslabeným o zraněného Rosenberka jsme sehráli více než vyrovnanou první polovinu utkání, ze které jsme velmi po drobných chybičkách bohužel nevytěžili více než stav 2:2. Pak ale utkání špatným směrem nalomila třetí dvojka prohrou prvního setu z 8:4 na 8:10 a situaci ještě více zkomplikovala prohra v singlu zapříčiněná zraněním Karla Hrona hned u druhého míče. Ten pak sice i přes bolest uhrál set, ale pak už to nestačilo. Bohužel střední část nakopla mistra a ani heroický výkon Honzy Vankeho ve trojce doplněné Vlastou Kubínem namísto Hrona nestačil na více než prohru 9:10 ve třetím setu. Překvapivý obrat se nekonal a soupeř dotáhl v klidu zápas na 2:6,“ komentoval utkání trenér našeho A mužstva Gerhard Knop. „Teď nám nezbývá, než se soustředit na zítřejší bitvu o druhé místo se Šacungem a co nejdříve, i bez Karla, si zajistit play off.“

Výsledky zápasů: Vanke, Kokštein – Kop, Müller 6:10, 10:4, 9:10; Jakub Medek, Bíbr – Pospíšil, Pelikán 10:8, 10:9; Vanke, Matěj Medek, Hron – Kop, Pelikán, Gulda 10:9, 10:4; Jakub Medek, Bíbr, Kokštein – Pospíšil, Müller, Topinka 9:10, 7:10; Matěj Medek, Hron (Radim Kubín) –  Gulda, Bertko (Topinka) 8:10, 7:10; Hron – Kop 10:8, 6:10, 5:10; Vanke, Matěj Medek, Vlasta Kubín – Pospíšil, Müller, Topinka 6:10, 10:9, 9:10; Jakub Medek, Bíbr, Kokštein (Radim Kubín) – Kop, Pelikán, Gulda 8:10, 8:10.
Sety 7:12. Vývoj utkání: 0:1, 2:1, 2:6.