Přeskočit na obsah

Modřičtí se o desátý titul připravit nenechali

Klubovými mistry republiky pro rok 2014 se stali nohejbalisté Sokola Modřice. O zisku svéhu už desátého titulu rozhodli v superfinále Witte Automotive extraligy v souboji s naším A mužstvem. Sen o tom, že by se mohl titul slavit v Karlových Varech, přiživovaný dvěma suverénními výhrami nad Čelákovicemi, se rozplynul. Moraváci si svůj jubilejní desátý titul vzít nenechali a nezbývá než jim pogratulovat.
Uznání a dík ovšem zaslouží i náš tým, který účastí ve finále o dvě stě procent překročil cíl stanovený na začátku soutěže a ve finálovém duelu rozhodně neudělal našemu klubu ani městu ostudu.

Sokol Modřice – SK Liapor Witte 5:2

V utkání, kterým vyvrcholila letošní sezona nohejbalu, se na palubovce Sportovního centra Nymburk střetli dva největší nohejbaloví giganti posledních dvaceti let. Vyzyvatelem byl obhájce titulu a už devítinásobný šampion Sokol Modřice, který českému nohejbalu kraluje minimálně poslední dekádu, hozenou rukavici pak zvedl náš tým, který podobně vládl letech 1994 až 2006, kdy vybojoval šest titulů. V roli favoritů byli „domácí“ Moravané, kteří toužili po desátém zlatě a věřili si natolik, že měli v taškách připravena jubilejní mistrovská trička. A nakonec si je taky opravdu oblékli.

Modřický tah za titulem odstartovali Mrákava s Pelikánem, kteří roli favoritů zvládli na jedničku a Bíbrovi s Jakubem Medkem toho moc nedovolili. Horší pro další vývoj utkání ale byla následující prohra Karla Bláhy s Honzou Vankem. Ti v duelu s Kopem a Müllerem vyhráli celkem snadno první set a ve druhém vedli už 5:7, ale pak Müllera vystřídal Rosenberk, Modřičtí ožili, otočili na 8:7, vyhráli set a pak i třetí a bylo to 2:0. A spanilá jízda Modřic pak pokračovala i v zápase prvních trojic, kde Pelikán s Kopem a Topinkou bez větších problémů ve dvou setech porazili bratry Medkovy s Bíbrem a střídajícím Hronem a zvýšili na 3:0.

Že se i ve Varech hraje nohejbal na mistrovské úrovni pak předvedli Vanke s Dvořákem a Kokšteinem, když hladce, a ve 2. setu dokonce s náznaky exhibice přejeli Pospíšila s Rosenberkem a Müllerem a snížili stav utkání na 3:1. Další ozdobou utkání a velkou šancí pro náš tým byl zápas v singlu, ve kterém se střetli mistři této disciplíny, velezkušený Jakub Mrákava a naše letošní posila Karel Hron. Souboj to byl podle očekávání vyrovnaný, první set vyhrál Mrákava a druhý Hron, ale ve třetím setu uhrál modřický pořízek několik „nehratelných“ balonů a přidal na účet svého týmu čtvrtý bod.

Za stavu 4:1 nastoupily na plochu opět trojice a s nimi i určitě nejhezčí (hlavně pro nás) zápas, ve kterém se v přímém souboji nad sítí střetli dva reprezentační smečaři Pavel Kop a Jan Vanke. Dopadl jednoznačně pro Vankeho, kterému jeho efektivní a efektní útoky skvěle připravovali zkušení polaři Dvořák s Kokšteinem. Náš tým díky jim snížil na 2:4, ale další komplikace už jihomoravská parta nepřipustila.

Výsledky zápasů: Pelikán, Mrákava – Jakub Medek, Bíbr 10:5, 10:5; Kop, Müller (Rosenberk) – Bláha, Vanke 6:10, 10:8, 10:7; Kop, Pelikán, Topinka – bratři Medkové, Bíbr (Hron) 10:8, 10:6; Pospíšil, Müller, Rosenberk (Bertko) – Vanke, Kokštein, Dvořák 8:10, 5:10; Mrákava – Hron 10:8, 8:10, 10:8; Kop, Pelikán, Topinka – Vanke, Kokštein, Dvořák 7:10, 9:10; Pospíšil, Müller, Rosenberk – bratři Medkové, Bíbr (Bláha, Hron) 10:8, 10:7. Sety: 10:6. Vývoj utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.