Přeskočit na obsah

Nečekaně hladká výhra rozdílem třídy: SK Liapor Witte – Šacung Benešov 6:1

Předposlední kolo Witte Automotive extraligy s definitivní platností určilo pořadí na prvních třech místech tabulky po základní části soutěže. Postup do play off z 1. místa si suverénní výhrou 1:6 v Čelákovicích pojistil obhájce titulu, druhé budou Čelákovice a jejich semifinálovým soupeřem bude karlovarský SK Liapor Witte, který si svoje postavení na 3. místě tabulky upevnil v sobotu jasnou výhrou nad Šacungem.

Popravdě řečeno, čekal se větší boj. Jenomže tým, který proti našim v sobotu v Doubí nastoupil, byl jen poněkud vybledlým stínem onoho kdysi obávaného Šacungu. Z mužstva, které loni právě přes nás postoupilo do finále extraligy a vybojovalo stříbrné medaile, zbyly jen trosky. Bez Doubravy s Ešnerem, kteří po sezoně odešli hledat štěstí jinde, a aktuálně i bez zraněných Holuba a Kalase předvedli Benešovští v sobotu v Doubí výkon, se kterým by sotva uspěli i o soutěž níže.
V úvodu utkání to vypadalo, jako by si naši hráči pozvali k rozcvičení vlastní béčko, obě dvojky a první trojku vyhráli s celkovým skóre balonů 60:37. První náznak boje přišel až v 1. setu druhých trojic, který Makarova sestava prohrála až poledním balonem 10:9.
První a zároveň jediný svůj bod pak hosté uhráli v zápase třetích dvojic, ve kterém si opakovaný potlesk publika vysloužil nadějný dorostenec Kuba Malý, a který Kačírek se Štěpařem nakonec vyhráli posledním balonem ve 3. setu.
Druhý vyrovnaný souboj předvedly v posledním zápase dne Vankeho a Makarova trojice, i ten skončil posledním balonem ve 3. setu, ale v náš prospěch, a bylo vymalováno…

„Pohodový zápas proti oslabenému soupeři s kvalitním výkonem našich hráčů včetně 16letého Kuby Malého,“ charakterizoval poslední domácí utkání v základní části extraligy karlovarský trenér Gerhard Knop. „Těšíme se na Čelákovice, nejen na poslední utkání základní části za týden, ale hlavně na souboje v semifinále play off 6. září v Čelákovicích a 13. září u nás doma. Víme, co zlepšit a jak se připravit. Odehráli jsme letos hodně kvalitní zápasy, s uzdraveným Karlem Hronem a zlepšujícím se Honzou Vankem by to na podzim mělo být ještě lepší. Chceme jít dál, budeme bojovat o finále!“

SK Liapor Witte – Šacung Benešov 6 : 1
Výsledky zápasů: Jakub Medek, Bíbr – Stejskal, Kadeřábek 10:5, 10:8; Vanke, Bláha – Makara, Flaks 10:5, 10:6; Vanke, Kokštein, Dvořák (Malý) – Kačírek, Flaks, Štěpař 10:7, 10:6; Matěj Medek, Bláha, Bíbr – Makara, Kadeřábek, Voltr 10:9, 10:6; Matěj Medek, Malý (Kokštein) – Kačírek, Štěpař 5:10, 10:8, 9:10; Bíbr – Kadeřábek 10:7, 10:5; Vanke, Kokštein, Malý (Dvořák) – Makara, Kadeřábek, Stejskal 6:10, 10:8, 10:9. Sety: 13:3. Vývoj utkání: 4:0, 4:1, 6:1