Přeskočit na obsah

Naši žáci poskočili na stříbrnou příčku

2014_05_25_KPDZ (2)

Jako vysloveně pracovní den vypadala poslední květnová neděle v areálu SK Liapor Witte v Doubí, jednu chvíli tu probíhaly současně tři akce. Kromě mistrovských zápasů dorostenecké ligy a II. ligy mužů se tady hrál i třetí turnaj Krajského přeboru družstev žactva Plzeňského kraje, ve kterém startují i naši nejmladší. Stejně jako na minulých dvou turnajích zabodovali hlavně v kategorii mladších žáků, kde vybojovali zlato a bronz, a v průběžném pořadí po třech turnajích poskočili ze 3. na 2. příčku.

Dětmi se to v neděli na doubské antuce jen hemžilo, na startovní čáře turnaje vypsaného pro jednotlivce stálo 15 starších a devět mladších žáků, bohužel ale jen ze tří oddílů. Z Plzeňského kraje totiž přijeli jen dva žáci Slavoje Tachov a horda kluků v dresech AC Zruč-Senec. I tak se ale turnaj protáhl na téměř pět hodin, a to se hrálo i na přelajnovaných tenisových kurtech.

V kategorii starších žáků dominovali kluci ze Zruče-Sence, a to nejenom početně, bylo jich mezi 15 startujícími osm, ale hlavně výkonnostně. Z pěti tříčlenných kvalifikačních skupin jich do finálové šestky postoupilo šest, takže finále připomínalo oddílový přebor. Kluci přitom hráli jako o život a nic si vzájemně nedarovali, takže o pořadí na medailových postech nakonec rozhodoval poměr balonů ze vzájemných zápasů tří hráčů, kteří měli shodný počet bodů i zápasové skóre.

Mezi mladšími žáky zase převažovaly naděje našeho klubu, kterých bylo mezi devítkou startujících šest a do finálové šestky pustili jen jednoho „cizího“. I tady se nakonec počítaly balony, tentokrát ale určily pořadí na 4. až 6. místě. Medailisté byli jasní, domácí Patrik Čikoš nenašel ve finálové šestce přemožitele, druhý Tomáš Rott ze Zruče-Sence prohrál jen s vítězem (kterého přitom předtím v kvalifikaci porazil), a třetí domácí Kuba Krška podlehl pouze prvním dvěma.

Výsledky turnaje, starší žáci: 1. Martin Boček, 2. Jan Kubík, 3. Michal Urban, 4. Michal Hynek, 5. Maxmilián Růžek, 6. Pavel Schicker (všichni AC Zruč-Senec); mladší žáci: 1. Patrik Čikoš (SK Liapor Witte), 2. Tomáš Rott (AC Zruč-Senec), 3. Jakub Krška, 4. Kirill Irinin, 5. Jakub Svoboda, 6. Jiří Malý (všichni SK Liapor Witte).
Krajský přebor Plzeňského kraje po 3. turnaji: 1. AC Zruč-Senec (135), 2. SK Liapor Witte (60), 3. Sokol Horažďovice (40), 4. Slavoj Tachov (12), 5. NK Janovice (1), 6. Baník Stříbro (bez bodu).